Znovu jsme navrhli zvýšení platových tříd řidičů ZZS a změnu v zařazování praktických sester

Odborový svaz se dlouhodobě snaží prosadit zvýšení platových tříd řidičů vozidel zdravotnické záchranné služby. Tento měsíc jsme opět pokročili.

Ministerstvo práce a sociálních věcí částečně akceptovalo návrh odborů, aby byli řidiči vozidel zdravotnické záchranné služby zařazeni do 8. platových tříd.

Vypořádání připomínek ke katalogu prací, který tuto změnu může provést, se 9. října zúčastnili předsedkyně OS Dagmar Žitníková a prezident Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR MUDr. Marek Slabý.

Zástupci MPSV sdělili, že je shoda, aby se do katalogu prací přidala pro řidiče vozidel ZZS 8. platová třída.

MPSV také částečně vyřešilo připomínku odborů k zařazování praktických sester a existuje návrh, aby v katalogu byly praktické sestry zařazeny pouze ve dvou třídách. V případě, že praktická sestra pracuje v administrativě (v kartotékách), měla by být zařazena do 7. platové třídy. Všechny ostatní praktické sestry budou zařazeny v 9. platových třídách.

Nyní musí novelu katalogu schválit vláda, na svém programu má tento bod 23. října.

Podobné články

Aktuality 11. 3. 2023 / 20:11

Záchranáři v Praze ošetřili nejvíce pacientů za 165 let

Množství a tempo práce se rok od roku zvyšuje, rok co rok odborová organizace požaduje od zaměstnavatele „tvrdá data“, rok co rok jsou čísla vyšší.

Aktuality 18. 2. 2023 / 21:01

Sekce jednala ZZS o důchodech, kompetencích i odměňování

Po podzimním výjezdním zasedání na Moravě se záchranáři 15. února opět sešli v Praze na tradiční jarní schůzce.

Aktuality 22. 1. 2023 / 20:56

Speciální důchody zdravotnických záchranářů – odpovědi na dotazy

Přinášíme odpovědi na otázky, které se nejčastěji objevují v souvislosti se speciálními důchody zdravotnických záchranářů. Odpovědi byly konzultovány s odbornými pracovníky MPSV.

Načíst další
 
Napište nám