Březen 2017

31. března

* Vedení OS se sešlo s výborem odborové organizace Fakultní nemocnice Ostrava, aby projednali postup výboru ve věci zvýšených odvodů členských příspěvků.

30. března

* Na zámku Štiřín pokračovalo společné jednání české a slovenské tripartity. V české delegaci byla předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* Na poradě předsedů v Plzni se sešli zástupci odborových organizací Plzeňského kraje s místopředsedkyní OS Ivanou Břeňkovou a místopředsedou Lubomírem Franclem. Účastníci ocenili výsledek stávkové pohotovosti Rokycanské nemocnice pod vedením Františka Kuneše.

29. března

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se zúčastnily jednání konference odborové organizace v Rokycanské nemocnici a.s., kde bylo sděleno, že vedení nemocnice navýší mzdy nezdravotníkům o 10 %. Odborová organizace na jednání odvolala svoji stávkovou pohotovost. Předsedkyně a místopředsedkyně ocenily práci předsedy odborové organizace Františka Kuneše.

* V podvečerních hodinách se na zámku Štiřín sešli na předběžném jednání někteří zástupci české a slovenské tripartity. Společné večeře a následné diskuze se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

28. března

* Na poradě v Ústí nad Labem se potkali odboráři z Ústeckého kraje s vedením svazu. Jednání se uskutečnilo v Krajské zdravotní, a.s., a zúčastněné přišel pozdravit personální náměstek Krajské zdravotní, a.s., Ing. Vojtěch Krump.

* Po poradě s předsedy následovalo kolektivní vyjednávání v Krajské zdravotní, a.s., kterého se účastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková jednala v Mostě se senátorkou Alenou Dernerovou o problémech Zdravotního ústavu v Ústí nad Labem.

27. března

* Jarní porady s předsedy a zástupci odborových organizací odstartovalo setkání vedení svazu s kolegy z Prahy.

24. března

* Na MPSV se sešli sociální partneři na tripartitním pracovním týmu pro sociální politiku. Jednání se zúčastnilo celé vedení OS a právnička Mgr. Ivana Štěpánková.

22. a 23. března

* Na pravidelném metodickém dnu se sešli na OS regionální pracovníci. S předsedkyní OS Dagmar Žitníkovou a místopředsedou Lubomírem Franclem projednávali metodiku pro odborové organizace a přípravu porad s předsedy odborových organizací.

15. března

* Jednala dozorčí rada OS.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila na Veřejném slyšení v Senátu na téma: Dopady nálezu Ústavního soudu ČR na úhrady zdravotních služeb v odbornosti 913. Veřejné slyšení navazovalo na ústavní stížnost podanou skupinou senátorů ohledně zařazení odbornosti 913 do úhradové vyhlášky, které Ústavní soud ČR v prosinci 2016 vyhověl.

14. března

* Jednala výkonná rada OS.

13. března

* Jednání Rady ČMKOS se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* Jednala sekce zdravotnických záchranných služeb.

10. a 11. března

* Jednání 39. sjezdu ČSSD se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

10. března

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se účastnila konference odborové organizace Psychiatrické nemocnice v Dobřanech.

9. března

* V budově Ministerstva zdravotnictví se konalo setkání zástupců zaměstnavatelů a odborů z KHS, SZÚ, a ZÚ. Tzv. kulatý stůl organizovala sekce pracovníků hygienické služby OS. Jednání se účastnila a na otázky odpovídala hlavní hygienička Eva Gottvaldová, ředitel přímo řízených nemocnic Ing. Jan Michálek, vedoucí personálního oddělení Mgr. Petra Markovičová a Mgr. Michal Bartoš z úseku státního tajemníka. Jednání vedla místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

8. března

* Vedení OS spolu se zástupci krajské rady Středočeského kraje jednali s nově zvolenými zástupci Středočeského kraje. O problematice zdravotnictví a sociálních služeb téměř dvě hodiny diskutovali s náměstkem hejtmanky pro oblast zdravotnictví Mgr. Martinem Kupkou, a náměstkem hejtmanky pro oblast financí Ing. Gabrielem Kovácsem. Obě strany se dohodly na pravidelných pololetních setkáních.

* Odpoledne se vedení OS zúčastnilo jednání odborářů a zaměstnanců Rokycanské nemocnice s členkou Rady Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Ing. Milenou Stárkovou a vedením nemocnice. Tématem byl nenaplněný vládní příslib, že se zvýší mzdy všem zaměstnancům nemocnic o 10 %. Odboráři a zaměstnanci sdělili vedení nemocnice a radní Stárkové, že trvají na naplnění slibů a že požadují, aby se v jejich nemocnici zvýšily mzdy všem zaměstnancům. Vedení OS znovu zopakovalo, že zvýšení mezd se týká všech zaměstnanců a pokud nemá nemocnice finance na zvýšení z úhradové vyhlášky, ať vstoupí do jednání s Ministerstvem zdravotnictví a zdravotními pojišťovnami. Závěrem předsedkyně OS Dagmar Žitníková sdělila, že se odbory znovu obrátí na vedení kraje.

3. března

* Místopředseda OS Lubomír Francl se na ČMKOS zúčastnil pracovního setkání týkajícího se nových projektů k § 320a zákoníku práce pro rok 2017.

1. března

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se společně se zástupci odborů Plzeňského a Moravskoslezského kraje účastnili jednání Poslanecké sněmovny. Zde se očekávalo projednání novely zákoníku práce, které však nakonec bylo přeloženo na příští jednání.

Aktuality 21. 4. 2024 / 21:06

Březen 2024

V pátek 22. března se s ministrem Marianem Jurečkou a jeho týmem sešly předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS Jana Hnyková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

Aktuality 15. 3. 2024 / 19:32

Únor 2024

26. února: Strategické investice a prorůstová opatření, důchody a aktuální situace ve zdravotnictví a situace ve společnosti Liberty Ostrava byly hlavními tématy jednání tripartity.

Aktuality 16. 2. 2024 / 21:56

Leden 2024

29. ledna: Na Ministerstvu zdravotnictví jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví.