Krizový štáb nemocnic vyzval Holcáta k odvolání dvou náměstků. Nosek odchází!

Krizový štáb nemocnic zaslal v úterý 17. září ministrovi zdravotnictví Martinu Holcátovi otevřený dopis, v němž požaduje odvolání náměstků Noska a Plíška. Reaguje tak na jejich mediální vystoupení v souvislosti s kritickou finanční situací nemocnic koncem tohoto roku a na jejich roli při postupech ministerstva, které zavinily současné problémy nemocnic a které nyní brání jejich řešení.

Dopis viz níže jako soubor ke stažení.

V sobotu 21. září Lidové noviny uvedly, že náměstek pro zdravotní pojištění Ing. Petr Nosek z ministerstva odchází, osud náměstka pro legislativu Mgr. Martina Plíška zatím není znám.

V pořadu České televize Události komentáře v pondělí 16. září náměstek pro zdravotní pojištění Ing. Petr Nosek otevřeně přiznal, že cílem úhradové vyhlášky bylo nechat zkrachovat některé nemocnice, když se to předtím nepodařilo administrativně formou vypovězení smluv ze strany zdravotních pojištoven. Záznam pořadu najdete na: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/213411000370916/video/

Přesně na tuto snahu zdravotních pojišťoven a Ministerstva zdravotnictví naléhavě od loňského roku, kdy pojišťovny nemocnicím vypověděly smlouvy, nepřetržitě upozorňuje Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR i další členové krizového štábu.

Poté, co po obrovském nátlaku nemocnice smlouvy od pojišťoven dostaly, varovaly odbory před tím, že novým plánem je nechat nemocnice „vyhladovět“ za pomoci úhradové vyhlášky, drasticky snižující jejich příjmy.

Tehdejší ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) i jeho náměstci to vehementně popírali a označovali to za nesmyl a pouhou snahu odborářů zviditelnit se.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

PODPOŘTE I VY SVÝM PODPISEM DEN PROTESTŮ 27. LISTOPADU, A TO NA TÉTO STRANĚ VPRAVO NAHOŘE POD NÁZVEM PTÁME SE. DĚKUJEME!

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při chystaném protestu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám