Ohlasy na semináře o hospodaření odborových organizací

V dubnu a v květnu se v Praze a v Olomouci konaly tři semináře o hospodaření odborových organizací v roce 2016. Hodnocení od účastníků přinášíme. Bohatou fotodokumentaci najdete na: http://osz.cmkos.cz/cz/clanky/5-5-2016-seminare-o-hospodareni-odborovych-organizaci.aspx 

 

Přednáška byla pochopitelná i pro laiky

Dne 5. května 2016 jsem se zúčastnila semináře o hospodaření odborových organizací v Olomouci. Přednášela nám Ing. Mikulenková. Se seminářem jsem byla velice spokojena. Lektorka přednášela velice srozumitelně. Přednáška byla pochopitelná i pro laiky, kteří nikdy v účetnictví nepracovali. Byli jsme seznámeni s tím, jak zaúčtovat jednotlivé příjmy a výdaje, které se v odborové organizaci vyskytují. Dále jsme byli seznámeni s vedením peněžního deníku, s vedením knih pohledávek a závazků, dále s tím, jak evidovat náš majetek. Většina odborových organizací účtuje v jednoduchém účetnictví, takže seminář byl zaměřen především tímto směrem.

Dostali jsme informaci o novelizaci zákona o účetnictví od ledna 2016. V tomto zákoně je pro odborové organizace velice dobré opětovné povolení vedení jednoduchého účetnictví (za určitých podmínek). Do této doby bylo někdy složité vysvětlovat, že vedeme jednoduché účetnictví bez opory v zákoně. Lektorka nám velice dobře a srozumitelně vysvětlila základní změny v zákoně a taky nové povinnosti zveřejňování účetních závěrek. Já sama jsem si novelizaci uvedeného zákona již dříve četla, ale o zveřejňování účetních závěrek jsem nevěděla.

Lektorka nás podrobně seznámila s tím, jak má vypadat uvedená účetní závěrka, dostali jsme vzory na vedení povinných účetních výkazů a vysvětlení, co se má v kterých položkách uvádět. Také jsme dostali návod, jak se dopočítat toho, zda má odborová organizace povinnost podat daňové přiznání. Jak máme sestavit rozpočet odborové organizace a jakým způsobem informovat členskou základnu.

Během semináře měli účastníci spoustu dotazů, které byly lektorkou ihned zodpovězeny k naší plné spokojenosti.

Za sebe mohu říci, že jsem moc ráda, že odborový svaz uskutečnil toto školení. Je to pro mě velkým přínosem. Sice si sama přečtu zákon nebo vyhlášku, ale ne všemu člověk, který není finanční účetní, rozumí. Lektorka má navíc velké zkušenosti a je schopna odpovědět i na dotazy z daňové oblasti, vedení personálních dokumentů apod.

Děkuji lektorce i odborovému svazu za uskutečnění semináře

Zdeňka SVOBODOVÁ, referentka ZO OSZSP Nemocnice ve Frýdku-Místku

***

 

Za nás jednička s hvězdičkou

Semináře o hospodaření odborových organizací jsme se z naší odborové organizace účastnily dvě – já jako předsedkyně a naše místopředsedkyně a zároveň hospodářka. Na semináři jsme se dozvěděly různé nové věci, i když ne k ulehčení práce, ale k dalšímu papírování. S tím se však nedá nic dělat. Ale jinak jsme byly velice spokojené, seminář probíhal formou diskuze, otázek a odpovědí. Bylo vše jasně řečeno, výborný přistup paní přednášející. Dozvěděly jsme se nové věci a obě jsme byly velice spokojené. Probíhalo to v dobrém duchu a k jasnému pochopení všeho nového. Takže za nás jednička s hvězdičkou.

Jana KLEMENTOVÁ, předsedkyně ZV OSZSP ČR Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice

Jaroslava KRATOCHVÍLOVÁ, místopředsedkyně a hospodářka předsedkyně ZV OSZSP ČR Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice

***

 

Ani chvilku jsem se nenudila

Ze svého pohledu, musím konstatovat, že seminář byl pro mě velice zajímavý. Po celou dobu jsem se ani chvilku nenudila, bylo to velice poučné a na svoje dotazy jsem vždy získala přesnou odpověď. Místo konání se mi líbilo a občerstvení bylo naprosto v pohodě. Děkuji.

Martina GÖTZOVÁ, hospodářka ZO OSZSP ČR Léčebné lázně Jáchymov

***

 

Získala jsem všechny potřebné informace

Se seminářem jsem byla spokojena, získala jsem všechny potřebné informace. Určitě využiji i příště. Děkuji.

Anna KAŠPAŘÍKOVÁ, hospodářka ZO OSZSP ČR Nemocnice Písek

***

 

Seminář byl pro nás přínosem

Moc děkujeme za možnost účasti na semináři hospodaření ZO OS, byly jsme spokojeny. Seminář byl pro nás přínosem k získání nových informací.

Zdena VÁLOVÁ, jednatelka a hospodářka ZO OSZSP ČR Nemocnice Pardubice

***

 

Program vystihl vše, co potřebujeme

Ráda bych poděkovala za uspořádání semináře Hospodaření odborových organizací 5. 5. 2016 v Olomouci. Místo bych nazvala za velmi dobře zvolené. Program vystihl vše, co potřebujeme v ZO. Paní Mikulenková je zkušená a velice šikovná, jak nám problematiku vysvětlila.

Jarmila STEJSKALOVÁ, hospodářka ZO OSZSP ČR Sociální služby města Moravská Třebová

***

 

Nejlepší seminář, který jsem absolvovala

Se seminářem jsem byla moc spokojená. Přednášející nám přehledně a velmi srozumitelně vysvětlila novou vyhlášku, seznámila nás s účtováním a všemi změnami, které od 1. 1. 2016 byly nové, a poradila, jak se máme vyvarovat možných nedostatků. Byl to nejlepší seminář, který jsem do této doby absolvovala. Přednášející měla perfektně a velmi přehledně zpracovány materiály, které nám předala. I místo konaní akce bylo přehledně popsáno, takže nebyly problémy s dostáním se na místo.Občerstvení moc dobré, chutné a postačující.

Děkuji vám všem za organizaci školení.

Vlasta ONDROVČÍKOVÁ, hospodářka ZO OSZSP ČR Uherskohradišťská nemocnice, a. s.

***

 

Dostatečně srozumitelné a dobře připravené

Školení bylo velice přínosné. Já jsem se dozvěděla skoro vše podstatné, doufám, že i ostatní. Vše bylo dostatečně srozumitelné a dobře připravené. Občerstvení bylo také dostatečné, nebylo třeba ničeho více. Těším se na další setkání s vámi.

Anna KUBÍKOVÁ, hospodářka ZO OSZSP ČR Domov seniorů Hranice

***

 

Jednoznačně jako vždy super

Pokud mohu zhodnotit seminář Hospodaření odborových organizací dne 5. května v Olomouci, tak jednoznačně jako vždy super. Výklad lektorky Ing. Milady Mikulenkové byl věcný, výstižný, volila vždy vhodný způsob řešení, logický postup (neboť každá organizace má k účtování jiné podklady). Odpovídala na individuální otázky. Školicí místo v Olomouci bylo velmi dobré v dosahu veškeré dopravy, budova vysoké školy, rovněž stravování dostačující, respektuji. Nemám co vytknout. Ještě jednou děkuji i za kolegyni Hubáčkovou.

Helena TRNKOVÁ, hospodářka ZO OSZSP ČR, Středomoravská nemocniční a.s., o. z. Nemocnice Prostějov

***

 

Seminář hodnotím velmi pozitivně

Seminář hospodaření odborových organizací konaný dne 5. 5. 2016 v Olomouci hodnotím velmi pozitivně a byl přínosem pro přítomné účastníky. Poděkování paní Ing. Miladě Mikulenkové za seminář, včetně všech odpovědí, a vám všem na OS za pořádání tohoto semináře.

Jana MACKOVÁ, hospodářka ZO OSZSP ČR Chrudimská nemocnice 

***

 

Bylo to pro mne velmi přínosné

Jako začátečník jsem byla se seminářem i vším ostatním velmi spokojena. Bylo to pro mne velmi přínosné.

Margita KNOTOVÁ, ZO OSZSP ČR KHS Zlín

***

 

Školení se mi moc líbilo

Školení se mi moc líbilo. Paní inženýrka Mikulenková vše perfektně vysvětlila. Prostředí i občerstvení bylo OK.

Jana ŠLÍŽKOVÁ, referentka MO OSZSP ČR FN a LF UP v Olomouci

***

 

Dostali jsme spoustu významných rad

Dne 5. května jsem se společně s naší paní předsedkyní ZO zúčastnila semináře Hospodaření odborových organizací v roce 2016 – dopady novely zákona o účetnictví v Olomouci.

Jelikož jsem hospodářkou základní odborové organizace prvním rokem a s účetnictvím v tomto rozsahu jsem se dříve setkala jen okrajově, tento seminář jsem velmi uvítala. Přednášející nám sdělila spoustu důležitých informací, především uvedla veškeré změny vyplývající z novely zákona o účetnictví, které se dotýkají našich základních odborových organizací. Velmi mi rozšířila pohled do podvojného účetnictví zjednodušeného typu, které naše ZO vede. Zjistili jsme díky tomuto vzdělávání novinky o nutnosti zveřejňovat roční uzávěrky, které musí všechny ZO v ČR uložit na portál obchodního rejstříku.

Paní lektorka všem zúčastněným zodpověděla veškeré dotazy, které položili. Po semináři nám v osobní schůzce předala spoustu významných rad, jak pracovat v účetním programu ABRA, ve kterém naše účetnictví vedeme, a poradila nám s vyřešením některých problémů, se kterými jsme se potýkali.

Co se organizace semináře, místa konání a občerstvení týče, byly jsme velmi spokojené. Jelikož jsme z Ostravy, nebylo to pro nás také daleko. Moc za tento seminář děkuji a těším se na další.

Bc. Hana NOHELOVÁ, hospodářka ZO Čtyřlístek – centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava, příspěvková organizace

 

Podobné články

Aktuality 25. 10. 2023 / 20:50

Seminář o novelizaci zákoníku práce v Olomouci a v Praze

V pondělí 23. října 2023 se v Olomouci konal seminář k novelizaci zákoníku práce s přednášejícím JUDr. Dominikem Brůhou, Ph.D.

Aktuality 21. 5. 2023 / 19:14

Účastníci olomouckého semináře ocenili praktické rady i materiály

Ve čtvrtek 11. května 2023 se v Olomouci konal seminář na téma Hospodaření odborových organizací v roce 2023.

Aktuality 16. 5. 2023 / 20:27

V Olomouci se konal skvělý seminář Kolektivní vyjednávání a FKSP

Ve čtvrtek 20. dubna 2023 se v Olomouci konal seminář Kolektivní vyjednávání a FKSP, pořádaný odborovým svazem. Účast byla velmi hojná.

Načíst další
 
Napište nám