Prohlášení krizového štábu k návrhu pojišťoven na smlouvy s nemocnicemi

Zdravotní pojišťovny oznámily 29. října, že chtějí zrušit 6000 lůžek v nemocnicích. Zároveň zveřejnily seznam, kterých nemocnic se mají omezení týkat, se kterými už nepočítají, kterým nabídnou plnohodnotnou smlouvu a kterým jen smlouvu na zkrácené období.

Krizový štáb zástupců nemocnic, pacientských organizací a odborů obratem reagoval prohlášením, jež najdete níže jako přílohu ke stažení.

Ve druhé příloze je seznam nemocnic a informace o tom, jakou smlouvu jim pojišťovny chtějí nabídnout.

Aktuality 18. 10. 2024 / 13:17

Odbory chtějí s vládou neprodleně znovu jednat o platových tarifech

Odbory žádají, aby vláda neprodleně znovu zahájila jednání o platech zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy.

Aktuality 16. 10. 2024 / 20:38

Tisková konference odborů a lékařů po jednání s ministrem Válkem

S tím, jak vláda plní prosincovou dohodu a jak dopadlo jednání v úterý 15. října, seznámili ve středu 16. října v Praze na tiskové konferenci představitelé zdravotnických a lékařských odborů a České lékařské komory.

Aktuality 3. 10. 2024 / 21:54

Zvýšení tarifů o 1400 Kč schváleno, plnění dohody dál řešíme

Ve čtvrtek 3. října se k jednání o navýšení platových tarifů sešli zástupci vlády, zástupci odborových svazů veřejných služeb a státní správy, předseda ČMKOS Josef Středula a místopředseda ČMKOS Jiří Vaňásek.