Stávková pohotovost odborových svazů ČMKOS skončila

Ve středu 9. dubna 2025 schválil Senát návrh takzvané flexibilní novely zákoníku práce ve znění schváleném Poslaneckou sněmovnou, tedy bez možnosti dát výpověď bez udání důvodu.

Zprávu ČTK viz na: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/senat-schvalil-flexinovelu-zakoniku-prace-zmeni-se-i-podpora-v-nezamestnanosti/2643946

V reakci na tento krok ukončila Českomoravská konfederace odborových svazů svoji stávkovou pohotovost, kterou vyhlásila v pondělí 3. února 2025 kvůli snaze TOP 09 a ODS prosadit poslaneckým návrhem do flexibilní novely zákoníku práce možnost dát výpověď bez udání důvodu.

Tento poslanecký návrh podle odborů představoval bezprecedentní ohrožení jistoty pracovních míst a zásadní oslabení práv zaměstnanců v České republice. Pokud by byla novela v této podobě schválena, byli odboráři připraveni eskalovat protestní akce, včetně zahájení příprav generální stávky.

Podobné články

Aktuality 8. 12. 2025 / 11:19

Odboráři z AGELu probírali dění v odborech i u zaměstnavatele

Téměř 55 členů výborů odborových organizací, včetně bývalých předsedů, působících při společnosti AGEL se 4. prosince sjelo na dvoudenní zasedání do krásného prostředí penzionu Beskydka.

Aktuality 8. 12. 2025 / 10:13

Biografická péče jako cesta k důstojnému stáří

Na Magistrátu hlavního města Prahy se v pondělí 1. prosince uskutečnil již 12. ročník mezinárodní odborné konference zaměřené na biografickou péči o seniory a mapování kvality bio péče.

Aktuality 8. 12. 2025 / 9:26

Členská schůze ZO Lázně Jáchymov potvrdila dobrou práci organizace

Dne 14. listopadu 2025 se uskutečnila řádná členská schůze odborové organizace Lázně Jáchymov, která se i tentokrát setkala s vysokou účastí, přišla většina členů.

Načíst další
 
Napište námPřihláška