Únor 2014

27. února

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s místopředsedkyní ČMKOS Radkou Sokolovou kvůli výměně informací k připravovaným infostanům ČMKOS.

26. února

* Aktuální situaci v odměňování zaměstnanců okomentovala v Českém rozhlasu předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

25. února

* Odborové svazy veřejných služeb a veřejné správy jednaly s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou Tominovou o platových poměrech zaměstnanců a požadavcích odborů k odměňování. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková zopakovala stanovisko svazu, že je potřeba napravit pásmy pokřivené odměňování a zvýšit tarifní platy zaměstnanců, a to nejméně o 5 % od roku 2015.

24. a 25. února

* Místopředseda OS Ladislav Kucharský se jako lektor zúčastnil semináře z projektu Norských fondů pořádaného partnerským slovenským odborovým svazem v Piešťanech.

24. února

* Na jednání odborových svazů veřejných služeb a veřejné správy k odměňování pro letošní a příští rok vystoupila se stanoviskem OS předsedkyně Dagmar Žitníková. OS požaduje ještě letos napravit škody napáchané ministrem Drábkem – zrušit pásmové odměňování v jeho nynější podobě a začít vyjednávat o výšení platových tarifů, a to nejméně o 5 % na rok 2015.

21. února

* Místopředseda OS Ladislav Kucharský se na pozvání ZO ZZS Olomouckého kraje zúčastnil plesu ZZS v Olomouci.

20. února

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková připravovala s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem program pro jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví.

* Místopředseda OS Ladislav Kucharský se zúčastnil jednání dozorčí rady OS.

* Na OS se konala inventura majetku. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a zástupci dozorčí rady zkontrolovali hmotný majetek.

18. února

* Vedení OS jednalo s prezidentem Asociace poskytovatelů sociálních služeb Ing. Jiřím Horeckým o podmínkách účasti v projektu sociální dialog v sociálních službách.

* Předsedkyně OS DagmarŽitníková spolu s dalšími předsedy odborových svazů jednala s poslanci Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Žitníková poslance informovala o kritické situaci ve zdravotnictví a o úsilí svazu zvýšit platy zaměstnanců v sociálních službách.

17. února

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková konzultovala s náměstkem ministra a hlavním hygienikem MUDr. Vladimírem Valentou budoucnost hygienické služby.

* Jednání Rady ČMKOS se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková. Rada projednávala především aktuální situaci a přípravu VI. sjezdu ČMKOS.

14. února

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se naposledy rozloučily se svou kamarádkou a kolegyní Haničkou Málkovou, která svůj život zasvětila odborářské práci, především na mezinárodní úrovni. S Haničkou se přijel rozloučit i europoslanec Richard Falbr.

13. února

* Sekce pracovníků hygienické služby se opět sešla, aby řešila tlak na rozbití integrity hygienické služby. Jednání sekce se zúčastnilo celé vedení OS.

12. února

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se jako členka tripartity zúčastnila mimořádného jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR, jejímž jediným bodem bylo projednání Programového prohlášení Vlády ČR před jeho předložením Poslanecké sněmovně. Předsedové koaličních stran tímto naplnili závazek, který dali odborům, že s nimi bude tento dokument projednán.

* Členové výkonné rady OS navštívili mezinárodní konferenci Služby pro domácnosti – příležitost pro zaměstnanost a flexibilitu trhu práce, která se pod záštitou senátora Zdeňka Škromacha konala v Senátu.

11. a 12. února

* Výkonného výboru EPSU v Bruselu se účastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

10. února

* Místopředsedkyně Ivana Břeňková se dopoledne zúčastnila jednání zástupců odborových svazů veřejných služeb a odpoledne části jednání výkonné rady.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila předporady členů tripartity k projednání Programového prohlášení Vlády ČR.

* V odpoledních a večerních hodinách se konala první část jednání výkonné rady OS.

6. února

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Ladislav Kucharský se spolu s advokátem JUDr. Dominikem Brůhou sešli s právníky Ministerstva zdravotnictví, zástupci Advokátní kanceláře Bakeš a zástupci společnosti Ambit Media a.s. k projednání otázek týkajících se vydávání Zdravotnických novin.

4. února

* V Mladé Boleslavi se jednání výboru a kolegia expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů zúčastnila místopředsedkyně Ivana Břeňková. Výbor a experti se zaměřili na aktuální výkladové problémy platných právních předpisů.

* Krajská rada Karlovarského kraje jednala s náměstkem hejtmana Bc. Miloslavem Čermákem o aktuální situaci ve zdravotnictví kraje. Za OS se jednání zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková a regionální pracovník Václav Matoušek.

Aktuality 21. 4. 2024 / 21:06

Březen 2024

V pátek 22. března se s ministrem Marianem Jurečkou a jeho týmem sešly předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS Jana Hnyková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

Aktuality 15. 3. 2024 / 19:32

Únor 2024

26. února: Strategické investice a prorůstová opatření, důchody a aktuální situace ve zdravotnictví a situace ve společnosti Liberty Ostrava byly hlavními tématy jednání tripartity.

Aktuality 16. 2. 2024 / 21:56

Leden 2024

29. ledna: Na Ministerstvu zdravotnictví jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví.