Vize ČMKOS pro Českou republiku

Českomoravská konfederace odborových svazů, jejímž členem je i Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR, je velmi často osočována, že nepřichází s žádnými aktivními návrhy, že nechce nic měnit a její odpor k reformám je nezodpovědný a nezakládá se na žádných objektivních důvodech.

Ve skutečnosti vláda, zaměstnavatelé a další partneři, s nimž se ČMKOS setkává na jednáních, velmi dobře vědí, kolik vystoupení, stanovisek, makroekonomických a dalších analýz a rozborů ČMKOS v posledních letech předložila.

Protože média jim věnují minimální či dokonce vůbec žádnou pozornost, vyjasnění toho, oč usiluje a co navrhuje ČMKOS, je nezbytností znovu a podrobně informovat především širokou veřejnost.

Proto ČMKOS 2. července 2012 v Praze představila Vizi ČMKOS pro Českou republiku, jejímž cílem je oslovit širokou veřejnost a předložit jí věcné argumenty odborů a jejich návrhy na řešení krize.

Záznam z tiskové konference dne 2. 7. 2012, na níž byla Vize ČMKOS pro Českou republiku představena, si lze prohlédnout na: http://www.cmkos.cz/studie-ekonomicke-analyzy-prognozy/3444-3/vize-cmkos

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 22. 2. 2024 / 15:25

Práva odborových organizací

Práva odborových organizací upravuje zákoník práce, a to v paragrafech 276 až 299 zákoníku práce. Jde o právo na informace, projednání, spolurozhodování, kontroly, na kolektivní vyjednávání a kontroly nad stavem BOZP.

Aktuality 21. 2. 2024 / 19:40

Výpověď bez udání důvodu? Pro odbory NEPŘIJATELNÉ!

Naše vláda má „výborné“ poradce. Jejich návrhy na nás denně vypadávají z médií. Leckoho překvapí a zaskočí. Ovšem pro odboráře, kteří mají paměť, se nejedná o nic nového.

Aktuality 21. 2. 2024 / 19:29

Petice proti vyhazovu z práce bez udání důvodu

Vláda dostala doporučení od svých „odborníků“, jak zpružnit český trh práce. Neoliberální ekonomové ohánějící se demokracií nás chtějí vrátit víc než o sto let zpátky. Doporučují uzákonit výpověď bez udání důvodů.

Načíst další
 
Napište nám