Zaměstnavatelé, odbory a zástupci pacientů společně proti likvidaci nemocnic v regionech

V úterý 18. září se sešli zástupci zaměstnanců, zaměstnavatelů a pacientů, aby projednali kritickou situaci ve zdravotnictví, především ohrožení příští existence nemocnic v regionech.

Zástupci Asociace českých a moravských nemocnic, Asociace krajských nemocnic, Národní rady osob se zdravotním postižením, Svazu pacientů, Lékařského odborového klubu-Svazu českých lékařů a Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR shodně konstatovali, že připravované kroky Ministerstva zdravotnictví a vlády významným způsobem poškodí pacienty a zaměstnance. Ministerstvem zdravotnictví a zdravotními pojišťovnami uzavřená memoranda a vládou schválená nařízení zdevastují síť nemocnic, způsobí nedostupnost péče a propouštění zaměstnanců.

Asociace nemocnic, pacientské organizace i zdravotnické odbory se dohodly, že proti rušení nemocnic budou vystupovat společně. Kampaň za záchranu nemocnic v regionech, jejichž nezbytnost a nezastupitelnost dokazují i současné metanolové tragédie, odstartuje první společná tisková konference, která se uskuteční v úterý 25. září pět minut po dvanácté v pražském Hotelu Olšanka.

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

V pondělí 27. listopadu se členové Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v maximální možné míře zapojili do Dne protestů.

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při protestu 27. listopadu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám