Jednání o zvýšení tarifů v sociálních službách vláda přerušila, pokračovat má v únoru

Návrh nařízení vlády, kterým by se měly zvýšit platové tarify zaměstnancům v sociálních službách, je předložen pro jednání vlády. Vláda ho měla na programu dne 19. prosince 2012, ale jednání bylo přesunuto na 20. prosince.

Bohužel vláda tento bod sice začala projednávat, ale přerušila ho. Nařízení vlády by se mělo znovu dostat na jednání vlády v únoru.

Odborový svaz tedy zatím pro své členy nemá k dispozici informaci, kdy a s jakým závěrem bude nařízení vlády projednáno.

Návrhu tohoto nařízení vlády věnuje odborový svaz trvalou a vysokou pozornost. Jakmile budeme mít další informace, pošleme zprávu obratem.

Stále doufáme a věříme, že vláda nebude zaměstnance jen litovat, ale také nařízení vlády o zvýšeni platových tarifů zaměstnancům v sociálních službách schválí, a že kraje pomohou nařízení vlády realizovat.

Podobné články

Aktuality 16. 5. 2024 / 22:34

Už zase se odebírají hygienikům kompetence!

Novelu zákona o návykových látkách připravila skupinou poslanců s představou nutné ochrany dětí. To lze pochopit, ale nelze pochopit a souhlasit s tím, že se opět řeší odebrání kompetencí hygienické službě.

Aktuality 16. 5. 2024 / 21:52

Výpověď bez udání důvodu je naprosto NEPŘIJATELNÁ!

Příští týden se bude v Poslanecké sněmovně projednávat euronovela zákoníku práce.

Aktuality 16. 5. 2024 / 17:15

Ve světle událostí, které se odehrály 15. května na Slovensku, a se zřetelem k rozjitřené situaci v České republice se ČMKOS rozhodla přispět k uklidnění situace tím, že ruší demonstraci svolanou na 21. května 2024.

Načíst další
 
Napište nám