Jednání o zvýšení tarifů v sociálních službách vláda přerušila, pokračovat má v únoru

Návrh nařízení vlády, kterým by se měly zvýšit platové tarify zaměstnancům v sociálních službách, je předložen pro jednání vlády. Vláda ho měla na programu dne 19. prosince 2012, ale jednání bylo přesunuto na 20. prosince.

Bohužel vláda tento bod sice začala projednávat, ale přerušila ho. Nařízení vlády by se mělo znovu dostat na jednání vlády v únoru.

Odborový svaz tedy zatím pro své členy nemá k dispozici informaci, kdy a s jakým závěrem bude nařízení vlády projednáno.

Návrhu tohoto nařízení vlády věnuje odborový svaz trvalou a vysokou pozornost. Jakmile budeme mít další informace, pošleme zprávu obratem.

Stále doufáme a věříme, že vláda nebude zaměstnance jen litovat, ale také nařízení vlády o zvýšeni platových tarifů zaměstnancům v sociálních službách schválí, a že kraje pomohou nařízení vlády realizovat.

Podobné články

Aktuality 8. 12. 2023 / 15:34

Co udělal OS pro sestry a další zaměstnance?

V souvislosti s aktuálním děním se objevují nejrůznější diskuse a komentáře o roli Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR.

Aktuality 8. 12. 2023 / 15:14

Dohoda zvyšující platy a mzdy zaměstnanců nemocnic byla podepsána

V pátek 8. prosince 2023 byla podepsána dohoda, která zajistí zvýšení platů a mezd zaměstnancům nemocnic a ukončila protest lékařů, kteří vypověděli další práci přesčas.

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

V pondělí 27. listopadu se členové Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v maximální možné míře zapojili do Dne protestů.

Načíst další
 
Napište nám