Pod heslem Nedáme svou důstojnost! se konala ve středu 6. června 2012 v Praze předposlední akce ze série blokád jednotlivých ministerstev, která připravují asociální reformy, organizovaná platformou Stop vládě. Věnovala se Ministerstvu práce a sociálních věcí, ale začala o několik ulic dále – před Generálním ředitelstvím Úřadu práce. Právě činnosti úřadů práce po změnách organizovaných ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem se věnovala většina řečníků.
Předseda Odborového svazu státních orgánů a organizací Jan Rovenský podrobně popsal, s jakými potížemi se museli zaměstnanci vyrovnávat po zavedení nově koupeného počítačového systému, že vyplácení dávek a další činnost úřadů byla zajistěna jen díky jejich obrovskému nasazení. Připomněl, že při tom všem ještě ministr Drábek o práci úředníků hovořil urážlivým způsobem a sváděl na ně nefunkčnost systému. Upozornil, že úřady práce přestaly být místem, které aktivně hledá lidem zaměstnání, ale stávají se výplatnou sociálních dávek. Hlavní snahou je převést politiku zaměstnanosti do soukromé sféry, přestože všichni zasvěcení vědí, že to bude dražší. Veřejnosti se řekne, kolik lidí z úřadů se propustilo a kolik se tím ušetřilo, ale neřekne se, kolik dělají náklady na spolupráci se soukromými agenturami.
Předseda Podnikového výboru odborových organizací OS SOO působících při Úřadu práce ČR Vlastimil Neuman doplnil další informace o podmínkách na úřadech práce, včetně příkladů: to, co jindy dokázal vyřídit tentýž den, bude nyní vyřizovat týden či dva. Zdůraznil, že nejhůře tato situace dopadá na lidi, kteří čekají na sociální dávky, na lidi s postižením, kteří jsou odkázaní na příspěvky, na nezaměstnané.
Renata Hanušová z Akčního spolku nezaměstnaných kritizovala, že u nás nejsou dodržována ústavní práva občanů bez práce a vláda Petra Nečase navrhuje zákony na základě presumpce viny. V situaci, kdy je na jedno pracovní místo 14 uchazečů, jsou nezaměstnaní obviňováni z toho, že se vyhýbají práci. Uvedla, že vláda vyvolává nenávist mezi skupinami obyvatel, směřuje ji proti seniorům, proti zdravotně postiženým, nezaměstnaným a dalším. Povinnou častou docházku nezaměstnaných na poštu označila za samoúčelnou a neplacenou práci na veřejných pracích za otrockou.
První místopředseda Národní rady osob se zdravotním postižením Jiří Morávek řekl, že takzvaná sociální reforma není nic jiného, než ožebračování nejpotřebnějších.
Na závěr první části akce přijali zúčastnění prohlášení, které vzápětí doručili na Úřad práce (viz příloha ke stažení).
Poté se několik desítek shromážděných, mezi nimiž nechyběli ani předsedové dalších odborových svazů, vydalo na pochod k Ministerstvu práce a sociálních věcí. Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR zastupovaly předsedkyně Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Ivana Břeňková a předsedkyně krajské rady Růžena Menšíková. Protestu se zúčastnili i zástupci zdravotně postižených. Ti na Drábkovy reformy doplácejí katastrofálním snížením své životní úrovně. Cestu provázelo skandování hesel: Už je načase, zbavit se Nečase, Lžou a kradou, pryč s tou vládou, Tato vláda škodí lidem, Demise, demise.
Druhá část protestu se odehrávala před Ministerstvem práce a sociálních věcí. Část protestujících si navlékla oranžové vesty, vzala kbelíky a košťata a vyrazila na ministerstvo vyklidit ten nepořádek. Jako největší smetí byl z ministerstva vymeten ministr Drábek a jeho nový systém vyplácení dávek.
Poté následovala další vystoupení zástupců pořádajících organizací, kteří podrobně popisovali situaci ve státní správě, zacházení s lidmi bez práce, situaci seniorů a lidí se zdravotním postižením, konec aktivní politiky zaměstnanosti, likvidaci sociálního systému, zavedení sociálních karet, z nichž bude mít prospěch jen banka, a další aktuální problémy v Drábkově resortu.
Na závěr „Sbor Drábkových otroků“ zazpíval na známou melodii píseň „Český muž pod bičem otrokáře žil“ končící slovy: „Já ač bez práce, tak přece práci mám, zadarmo tu zametám. Systém mrtev je a jeho tělo tlí, naše vláda kráčí dál.“