Nohejbal stále žije!

Vážení přátelé sportu, stalo se něco neuvěřitelného a krásného. Po jarním váhání a nedostatečném zájmu o turnaj v nohejbale uspořádali pod vedením Honzy Zatloukala 1. června stejný turnaj záchranáři z Olomouce a div se světe, sešlo se na něm deset družstev. Pravda, pět z nich bylo domácích, ale na jejich pozvání přijeli taky tradiční týmy z Jáchymova, Františkových Lázní a ze záchranky Zlínského kraje, k nim se přidal regionální nováček z Nemocnice Šumperk a byl z toho krásný turnaj.

Jelikož jsem měl na starosti pořádání nohejbalového turnaje v předcházejících letech, vlastně už od roku 2002, nedalo mi to a jel jsem se do Zábřehu na Moravě podívat. Tam se totiž všechno odehrávalo. Strávil jsem s kolegy pěkné dopoledne, udělal pár fotek a těšil se zejména z toho, že všichni do jednoho deklarovali zájem o návrat turnaje do Českých Budějovic s tím, že bychom další ročník nazvali memoriálem Václava Hájka, který byl po celé ty roky, než odešel hrát nohejbal tam někam na nebeská hřiště, naší největší oporou.

Velké poděkování patří všem zúčastněným a největší poděkování Honzovi Zatloukalovi, který jako správný záchranář nenechal turnaj umřít a provedl úspěšnou resuscitaci.

Věřím, že se myšlenka uspořádání memoriálu uchytila dostatečně pevně, všichni opravdu přijedou a možná se nám podaří ještě někoho získat. Tak si na konec troufnu pozdravit na shledanou v Českých Budějovicích!

Apropó, dovolil jsem si pár fotografií, tentokrát z jiného soudku, než jste zvyklí z minulosti. Trošku humoru nám všem určitě neuškodí a věřte, že i navzdory některým obrázkům a textům pod nimi mám ke všem hráčům velký respekt a hluboce je obdivuji.

Podobné články

Aktuality 8. 6. 2023 / 15:30

Obnovený turnaj v nohejbalu

Je to tak, milí přátelé, letos se nám podařilo za velikého úsilí a po mnoha komplikacích obnovit nejdéle pořádaný turnaj svazových sportovních her, a to ten nohejbalový.

Aktuality 25. 7. 2019 / 10:20

Nohejbal pod jihočeským sluncem

Letos se ve dnech 31. května až 2. června sjelo do Českých Budějovic třináct družstev a mezi nimi i jeden úplný nováček.

Aktuality 1. 6. 2018 / 12:55

Nohejbal sluncem zalitý

Poslední květnovou sobotu, 26. května 2018, se v Českých Budějovicích sešli hráči a hráčky nohejbalu. Věřte nebo ne, sešli jsme se už podevatenácté a na začátku to vypadalo na pořádný přetlak.

Načíst další
 
Napište nám