Nový občanský zákoník

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR sleduje situaci ohledně nového občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník), který přináší řadu změn i do běžného chodu společnosti, a tím i do života každého z nás. Zatím vše – i přes zásadní nesouhlas odborů a zaměstnavatelů – nasvědčuje tomu, že zákon vstoupí v účinnost od 1. 1. 2014. O případných změnách, které by se mohly dotýkat fungování odborových organizací, budete informováni v druhém pololetí roku 2013.

Nahlédnout do textu zákona a seznámit se s chystanými změnami můžete na stránkách http://obcanskyzakonik.justice.cz.

Aktuality 12. 7. 2024 / 14:43

Změny u DPP a DPČ od 1. 7. 2024

Oblast dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr, tj. dohody o provedení práce (DPP) a dohody o pracovní činnosti (DPČ), zasáhla od konce roku 2023 řada zásadních změn.

Aktuality 12. 7. 2024 / 13:21

Milostivé léto 2024

Milostivé léto 2024 navazuje na předchozí tři akce totožného charakteru a umožňuje i nyní, již počtvrté, fyzickým osobám v exekuci vyhnout se dlužnému penále a nákladům exekuce.

Aktuality 9. 6. 2024 / 9:04

Příručka pro nastávající rodiče

U příležitosti Mezinárodního dne rodiny, který připadá na 15. května, vydala Česká správa sociálního zabezpečení společně s Úřadem práce ČR aktualizovanou Příručku pro nastávající rodiče.