Odborový svaz a poskytovatelé sociálních služeb žádají vládu o zvýšení dotací

Se společným stanoviskem podporujícím požadavek Asociace krajů ČR na navýšení dotací pro poskytovatele sociálních služeb pro rok 2015 o 721,5 milionů Kč se v pondělí 23. března obrátily Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR na premiéra Bohuslava Sobotku, ministra financí Andreje Babiše a ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou Tominovou.

Zdůrazňují, že existují informace, podle nichž je nyní 100 – 200 sociálních služeb ohroženo uzavřením či dramatickým snižování kapacit.

Vyzývají proto vládu, aby podpořila požadavek MPSV na navýšení dotací sociálních služeb tak, aby nedošlo k meziročnímu poklesu.

Společné stanovisko viz níže jako soubor ke stažení.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 14. 4. 2026 / 7:44

Zajišťovací fond v roce 2025

Zajišťovací fond plnil svou funkci i v roce 2025 a pomáhal našim členům překlenout různé životní situace.

Aktuality 4. 4. 2026 / 21:43

Sešli jsme se na poradě v Praze

Druhá z pravidelných jarních porad předsedů odborových organizací a jejich zástupců s vedením odborového svazu se konala v úterý 31. března v pražském Hotelu Olšanka.

Aktuality 4. 4. 2026 / 21:22

Sešli jsme se na poradě v Olomouci

Na první z pravidelných jarních porad se předsedové odborových organizací a jejich zástupci s vedením odborového svazu sešli ve středu 25. března v Regionálním centru v Olomouci.

Načíst další
 
Napište námPřihláška