On-line jednání KR Jihočeského kraje za účasti vedení OS

Dne 15. února se konalo on-line setkání krajské rady Jihočeského kraje se zástupci vedení odborového svazu. Vedení nás seznámilo s aktuální situací ohledně vyjednávání odměn ve zdravotnictví a sociálních službách a plánu krajských konferencí. Každý z členů krajské rady poté podal informace o kolektivním vyjednávání u svého zaměstnavatele, o aktuální covid situaci a průběhu očkování u zaměstnanců.

Samostatným bodem bylo téma nároku na dodatkovou dovolenou u zaměstnanců pracujících na covidových pracovištích v nemocnicích. Řešili jsme vývoj vztahů mezi vedením nemocnice a odborovou organizací v Nemocnici Tábor, a. s. Členka výkonné rady odborového svazu Světlana Ondrejková oznámila, že po 36 letech se rozhodla podat výpověď u svého zaměstnavatele, ale nadále bude pracovat v sociálních službách i v odborových strukturách.

I přes některé špatné zprávy bylo velmi příjemné vidět své kolegy a mít možnost alespoň takto si vyměnit informace a diskutovat o problémech, které nás trápí. Další klasické on-line jednání jihočeské krajské rady jsme naplánovali na 15. března.

Přeji všem pevné zdraví a mnoho sil do odborových vyjednávání.

Foto autor a Jana Hnyková

Podobné články

Aktuality 23. 9. 2022 / 12:13

Jihočeská krajská konference – 22. 9. 2022

Jihočeská krajská konference jednala ve čtvrtek 22. září.

Aktuality 15. 8. 2022 / 18:07

Jihočeská KR – plnění programu OS

Zpráva jihočeské krajské rady OS o plnění programu OS od VIII. sjezdu odborového svazu do 30. června 2022.

Aktuality 7. 6. 2022 / 10:44

Jihočeská krajská rada jednala v třeboňských lázních Aurora

Ve středu 25. května se uskutečnilo další jednání krajské rady Jihočeského kraje. Pořadatelství tentokrát padlo na lázeňskou Třeboň.

Načíst další
 
Napište nám