On-line jednání KR Jihočeského kraje za účasti vedení OS

Dne 15. února se konalo on-line setkání krajské rady Jihočeského kraje se zástupci vedení odborového svazu. Vedení nás seznámilo s aktuální situací ohledně vyjednávání odměn ve zdravotnictví a sociálních službách a plánu krajských konferencí. Každý z členů krajské rady poté podal informace o kolektivním vyjednávání u svého zaměstnavatele, o aktuální covid situaci a průběhu očkování u zaměstnanců.

Samostatným bodem bylo téma nároku na dodatkovou dovolenou u zaměstnanců pracujících na covidových pracovištích v nemocnicích. Řešili jsme vývoj vztahů mezi vedením nemocnice a odborovou organizací v Nemocnici Tábor, a. s. Členka výkonné rady odborového svazu Světlana Ondrejková oznámila, že po 36 letech se rozhodla podat výpověď u svého zaměstnavatele, ale nadále bude pracovat v sociálních službách i v odborových strukturách.

I přes některé špatné zprávy bylo velmi příjemné vidět své kolegy a mít možnost alespoň takto si vyměnit informace a diskutovat o problémech, které nás trápí. Další klasické on-line jednání jihočeské krajské rady jsme naplánovali na 15. března.

Přeji všem pevné zdraví a mnoho sil do odborových vyjednávání.

Foto autor a Jana Hnyková

Aktuality 25. 9. 2023 / 18:51

Brífink po krajské konferenci odborářů z Jihočeského kraje

Po krajské konferenci odborových organizací z Jihočeského kraje se ve čtvrtek 21. září v Českých Budějovicích sešli její účastníci s novináři.

Aktuality 25. 9. 2023 / 17:34

Jihočeská krajská konference – 21. 9. 2023

Krajská konference odborových organizací z Jihočeského kraje se konala ve čtvrtek 21. září.

Aktuality 23. 9. 2022 / 12:13

Jihočeská krajská konference – 22. 9. 2022

Jihočeská krajská konference jednala ve čtvrtek 22. září.