Předsedkyně napsala poslancům kvůli kompetencím hygieniků

Předsedkyně odborového svazu Dagmar Žitníková napsala poslankyním a poslancům kvůli odebrání kompetencí hygienické službě a nepravdivému obsahu dehonestujících výroků ministra zdravotnictví Vlastimila Válka vůči zaměstnancům hygienické služby. Upozorňuje, že písemný materiál odborového svazu týkající se práce hygienické služby zpracovaný pro ministra zdravotnictví byl nepřímo zneužit v neprospěch pracovníků krajských hygienických stanic. Ve skutečnosti naopak tento materiál obsahoval podporu orgánů hygieny výživy.

Odborový svaz nesouhlasil a nikdy nebude souhlasit s převedením kompetencí orgánů ochrany veřejného zdraví mimo resort zdravotnictví, odborový svaz nikdy neustoupí ze svých požadavků na ochranu veřejného zdraví a ochranu svých členů.

Předsedkyně Žitníková vyzývá poslankyně a poslance, aby vyvolali jednání na úrovni politických klubů a stran s cílem senátního pozměňovacího návrhu, který bude řešit hygienickou službu systémově a ve prospěch nás všech jako spotřebitelů a občanů.

Dopis předsedkyně Žitníkové najdete ZDE nebo níže jako soubor ke stažení.

Aktuality 18. 10. 2024 / 13:17

Odbory chtějí s vládou neprodleně znovu jednat o platových tarifech

Odbory žádají, aby vláda neprodleně znovu zahájila jednání o platech zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy.

Aktuality 16. 10. 2024 / 20:38

Tisková konference odborů a lékařů po jednání s ministrem Válkem

S tím, jak vláda plní prosincovou dohodu a jak dopadlo jednání v úterý 15. října, seznámili ve středu 16. října v Praze na tiskové konferenci představitelé zdravotnických a lékařských odborů a České lékařské komory.

Aktuality 3. 10. 2024 / 21:54

Zvýšení tarifů o 1400 Kč schváleno, plnění dohody dál řešíme

Ve čtvrtek 3. října se k jednání o navýšení platových tarifů sešli zástupci vlády, zástupci odborových svazů veřejných služeb a státní správy, předseda ČMKOS Josef Středula a místopředseda ČMKOS Jiří Vaňásek.