Předsedkyní OS byla zvolena Dagmar Žitníková, místopředsedy Ivana Břeňková a Lubomír Francl

Předsedkyní Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR byla v pátek 21. listopadu na VII. sjezdu OS jednomyslně zvolena dosavadní předsedkyně Bc. Dagmar Žitníková, která byla jedinou kandidátkou na tuto funkci. Na přání delegátů se tak stalo veřejným hlasováním. Dagmar Žitníková zároveň od delegátů svazu za svoji řeč sklidila potlesk ve stoje.

Místopředsedy byli ze tří kandidátů zvoleni dosavadní místopředsedkyně Ing. Ivana Břeňková a Mgr. Lubomír Francl, člen výkonné rady za Jihočeský kraj. Dosavadní místopředseda Ladislav Kucharský na tuto funkci znovu nekandidoval.

Sjezd potvrdil nové členy výkonné rady a jejich náhradníky, kteří byli zvoleni na krajských konferencích.

Sjezd zvolil dozorčí radu odborového svazu ve složení: Marie Preisová, RNDr. Miroslav Studený, Lenka Štěpánková, Bc. Stanislav Taťoun, Pavel Vobecký, Zdeněk Vohnout a Soňa Vytisková. Náhradnicí je Dagmar Dědková.

Delegáti schválili základní dokumenty odborového svazu – stanovy, finanční řád a volební řád. Schválili zprávu o plnění programu odborového svazu, zprávu o hospodaření OS a zprávu o činnosti dozorčí rady odborového svazu.

Na sobotním jednání delegáti diskutovali o situaci ve zdravotnictví a sociálních službách a o programových prioritách odborového svazu. Schválili program odborového svazu na další čtyři roky a přijali usnesení sjezdu.

Sjezd začal ve čtvrtek 20. listopadu krátce po čtrnácté hodině v pražském Hotelu Olšanka půlhodinovou prezentací připomínající činnost odborového svazu od konce roku 2010 do dnešních dní. Na sjezdu se sešlo na 200 delegátů a hostů. 

Všichni delegáti obdrželi materiály o plnění programu odborového svazu, o činnosti krajských rad a sekcí.

Dlouholetou funkcionářku odborového svazu a členku výkonné rady Jaroslavu Doleželovou a dlouholetou funkcionářku odborového svazu a členku dozorčí rady Ivanu Doubkovou sjezd jmenoval Čestnými členkami Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR.

Ve čtvrtek i v pátek večer se delegáti bavili i pokračovali v neformálních diskusích na společenských večerech.

Jednání sjezdu se zúčastnili ministři Andrej Babiš, Michaela Marksová Tominová a Svatopluk Němeček a zástupci sociálních partnerů, premiér Sobotka se omluvil kvůli cestě do USA.

Na závěr sjezdu předsedkyně Dagmar Žitníková pozvala na pódium všechny zaměstnance odborového svazu a poděkovala jim za kvalitní přípravu i zajištění bezproblémového konání celého sjezdu.

Podrobné zpravodajství ze sjezdu, přijaté dokumenty a fotografie z akce najdete v rubrice O nás – VII. sjezd OSZSP ČR.

Podobné články

Aktuality 14. 6. 2024 / 21:55

EPSU podpořila demonstraci, poté apelovala na premiéra Fialu

Výkonný výbor EPSU na svém on-line jednání 16. května projednával kongres EPSU, volby do Evropského parlamentu a také podporu připravované demonstraci v Praze.

Aktuality 14. 6. 2024 / 21:30

Nohejbal stále žije!

Po jarním váhání a nedostatečném zájmu o turnaj v nohejbale uspořádali pod vedením Honzy Zatloukala 1. června stejný turnaj záchranáři z Olomouce.

Aktuality 14. 6. 2024 / 12:10

ČMKOS vyráží do regionů

Zástupci ČMKOS a odboroví právníci i letos vyrazí do regionů, aby na setkáních s občany informovali o významu odborů a výhodách členství.

Načíst další
 
Napište nám