Rozšířené předsednictvo tripartity na mimořádné schůzi jednalo o karenční době

V pondělí 26. března se k problematice karenční doby na mimořádném jednání sešlo předsednictvo tripartity rozšířené o další osoby. V průběhu téměř dvouhodinového jednání se dohadovali o zrušení karenční doby odbory, zaměstnavatelé, vládní strana a zástupci politických stran ČSSD a KSČM.

Stanoviska bylo zřejmá už před jednáním.

Odbory zrušení karenční doby jednoznačně podporují, což ve svém vystoupení zdůraznila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

S odborným stanoviskem na podporu požadavku zrušit karenční dobu vystoupil člen výkonné rady odborového svazu Ivan Šterzl, který byl na jednání přizván jako expert ČMKOS.

Zaměstnavatelé jsou proti zrušení karenční doby, upozorňovali na rizika zneužívání pracovní neschopnosti.

Politické strany ČSSD a KSČM znovu placení prvních tří dnů pracovní neschopnosti prosazují.

Vládní hnutí ANO předložilo tři varianty a o těch se bude jednat s potenciálními vládními partnery a podporovateli vlády.