Sociálním dialogem k rovnému odměňování žen a mužů – praktická příručka

Praktickou příručkou pro všechny, kteří kolektivně vyjednávají na podnikové úrovni, je právě vydaná publikace Sociálním dialogem k rovnému odměňování žen a mužů – poziční zpráva sociálních partnerů.

Obsahuje informace o rozdílech v odměňování mezi ženami a muži, o rozdílech mezi organizacemi, kde je uzavřena kolektivní smlouva, a organizacemi, kde kolektivní smlouva uzavřena není, doporučení pro kolektivní vyjednávání, zajímavé zahraniční zkušenosti a další informace. Její cennou a praktickou součástí jsou konkrétní modelová ustanovení do podnikových kolektivních smluv.

Publikace byla vydána v rámci projektu 22 % K ROVNOSTI realizovaného Ministerstvem práce a sociálních věcí ve spolupráci s Českomoravskou konfederací odborových svazů, Svazem průmyslu a dopravy ČR, Konfederací zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a Unií zaměstnavatelských svazů ČR.

Jde o projekt „Rovnost žen a mužů na trhu práce se zaměřením na (ne)rovné odměňování žen a mužů“ (reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_00 9/0003702) financovaný z Evropského strukturálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Publikaci najdete níže jako soubor ke stažení.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 29. 5. 2023 / 8:11

PŘIDEJ SE K NÁM!

Každý někam patří. Patřit mezi odboráře je chytré, výhodné a fajn. Přidej se k nám i ty!

Aktuality 25. 5. 2023 / 7:59

OS veřejných služeb a správy nesouhlasí s omezením FKSP a chtějí jednat o platech

Hodnocením aktuální platové situace a návrhů vlády, jejichž prostřednictvím chce konsolidovat veřejné finance, se 24. května zabývali předsedové odborových svazů zastupujích zaměstnance ve veřejných službách a správě.

Aktuality 24. 5. 2023 / 13:15

OS a zaměstnavatelé společně proti zdanění benefitů a omezení FKSP

Unie zaměstnavatelských svazů ČR a Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR zásadně nesouhlasí se záměrem vlády zrušit daňové zvýhodnění zaměstnaneckých benefitů a snížit příspěvek do FKSP.

Načíst další
 
Napište nám