Když jsem si přečetla úvodní stranu Bulletinu číslo 3-4, zaujala mě informace o odchodu členek z výboru sekce nelékařských zdravotnických pracovníků. Jako bývalá členka výkonné rady vím, jak jsou důležité sekce a obzvláště výše jmenovaná. Důvody členek, které odešly z této sekce, jsou závažné, ale vždy je třeba hledat  řešení.

Pokud jsem vše dobře pochopila, jde o osobu Ivy Řezníčkové, kterou výkonná rada nepotvrdila do výboru této sekce. Nechci se Ivy zastávat, znám ji dobře. Má svéráznou povahu, spoustu lidí svým přímým chováním naštve, ale je odborářkou tělem i duší.

Myslím, že by se určitě našlo řešení, vždyť odboráři jsou právě k tomu vedeni, aby věci řešili.

Důvody budou určitě pádné, ale je potřeba seznámit členskou základnu s tím, proč výkonná rada trvá na svém zamítavém stanovisku, na což má jako vrcholový orgán právo.

Přesto bychom si tyto důvody přečetli se zájmem.

Podobné články

Aktuality 26. 9. 2023 / 14:14

Všechno má souvislosti a důsledky

Před pár lety jsem si na jedné konferenci vyslechla názor renomované psycholožky, že normální je chaos.

Aktuality 17. 7. 2023 / 21:58

Setkávání je důležité. Vždyť proč vymýšlet, co už kolegové vyzkoušeli

Neformální setkání členů odborového svazu přineslo výměnu zkušeností v odborové práci, zpětnou vazbu názorové rozmanitosti, vzájemné vyslechnutí si, co nás, zaměstnance-odboráře, trápí.

Aktuality 17. 7. 2023 / 19:54

Na začátku jsem si myslela, že nás bude dvacet

Uděláme happeningový pochod „Proti zlým časům – za důstojný život“. I kdyby nás bylo pár, projdeme se s píšťalkami po Zlíně...

Načíst další
 
Napište nám