Vedení ČMKOS a zástupci OS jednali s grémiem ČSSD

Grémium ČSSD vedené jejím předsedou Bohuslavem Sobotkou se v pátek 10. července sešlo s vedením Českomoravské konfederace odborových svazů a zástupci odborových svazů. Za Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

Témat bylo mnoho a předseda ČSSD vyzval odbory ke spolupráci na přípravě vize ČSSD pro Českou republiku.

„Naší prioritou v této vizi by měla být práce a lidi práce tak, jak tomu bylo i v minulosti. Hledáme však i nové náměty a tady by nám mohli pomoci zástupci zaměstnanců, tedy odboráři, které považujeme a budeme považovat za nejbližší partnery. Máme zájem na stálé odezvě. Pokud budete mít připomínky k naši práci, nebo návrhy, obraťte se na nás,“ vyzval přítomné předsedy a předsedkyně odborových svazů Bohuslav Sobotka.  

„Viděl jsem už mnoho vizí, minulých i současných. Mezi těmi všemi jsem však postrádal a postrádám vizi pro zaměstnance, pro lidi práce, pro občany Česka. Proto vítám pozvánku ke spolupráci a určitě ji využijeme,“ řekl předseda ČMKOS Josef Středula.

Předsedkyně OS Dagmar Žitníková v diskuzi sdělila, že OS zdravotnictví a sociální péče ČR s ČSSD dlouhodobě spolupracuje na zlepšení kvality pracovních podmínek a zlepšení dostupnosti veřejných služeb a je připraven ve spolupráci pokračovat. 

Situace ve zdravotnictví a sociálních službách není dobrá, stále se nepodařilo personálně stabilizovat nemocnice, ze zdravotnictví „utíká“ personál, problém může gradovat.

Odbory v rámci zlepšení pracovních podmínek požadují jako první krok sjednotit systémy odměňování zaměstnanců nemocnic pod platy.

Žitníková připomněla, že mnoho problémů je i v sociálních službách. Objemy financí na dotace pro poskytovatele sociálních služeb jsou nízké, nejsou vyřešené úhrady ze zdravotního pojištění za práci všeobecných sester.

Podobné články

Aktuality 22. 2. 2024 / 15:25

Práva odborových organizací

Práva odborových organizací upravuje zákoník práce, a to v paragrafech 276 až 299 zákoníku práce. Jde o právo na informace, projednání, spolurozhodování, kontroly, na kolektivní vyjednávání a kontroly nad stavem BOZP.

Aktuality 21. 2. 2024 / 19:40

Výpověď bez udání důvodu? Pro odbory NEPŘIJATELNÉ!

Naše vláda má „výborné“ poradce. Jejich návrhy na nás denně vypadávají z médií. Leckoho překvapí a zaskočí. Ovšem pro odboráře, kteří mají paměť, se nejedná o nic nového.

Aktuality 21. 2. 2024 / 19:29

Petice proti vyhazovu z práce bez udání důvodu

Vláda dostala doporučení od svých „odborníků“, jak zpružnit český trh práce. Neoliberální ekonomové ohánějící se demokracií nás chtějí vrátit víc než o sto let zpátky. Doporučují uzákonit výpověď bez udání důvodů.

Načíst další
 
Napište nám