Zdravotnictví i pacienti jsou v ohrožení, znělo na tiskové konferenci

Českému zdravotnictví hrozí likvidace stávající sítě nemocnic a pacientům omezení poskytované péče, varovali ve čtvrtek 28. června 2012 v Praze na společné mimořádné tiskové konferenci představitelé Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, Svazu pacientů ČR a Lékařského odborového klubu-Svazu českých lékařů.

Varovali před katastrofálními dopady Memoranda, které uzavřeli v předcházejícím týdnu dva náměstci ministra zdravotnictví se zdravotními pojišťovnami. Situaci ve zdravotnictví odboráři i zástupci občanských iniciativ považují za nejkritičtější od roku 2012.

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR, Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, Svaz pacientů ČR a Lékařský odborový klub-Svaz českých lékařů proto vyzývají k okamžitému jednání premiéra Petra Nečase.

Záznam tiskové konference lze vidět na: http://www.cmkos.cz/medialni-prezentace/3442-3/video-situace-ve-zdravotnictvi-je-nejkritictejsi-od-roku-1989