Zdravotnictví i pacienti jsou v ohrožení, znělo na tiskové konferenci

Českému zdravotnictví hrozí likvidace stávající sítě nemocnic a pacientům omezení poskytované péče, varovali ve čtvrtek 28. června 2012 v Praze na společné mimořádné tiskové konferenci představitelé Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, Svazu pacientů ČR a Lékařského odborového klubu-Svazu českých lékařů.

Varovali před katastrofálními dopady Memoranda, které uzavřeli v předcházejícím týdnu dva náměstci ministra zdravotnictví se zdravotními pojišťovnami. Situaci ve zdravotnictví odboráři i zástupci občanských iniciativ považují za nejkritičtější od roku 2012.

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR, Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, Svaz pacientů ČR a Lékařský odborový klub-Svaz českých lékařů proto vyzývají k okamžitému jednání premiéra Petra Nečase.

Záznam tiskové konference lze vidět na: http://www.cmkos.cz/medialni-prezentace/3442-3/video-situace-ve-zdravotnictvi-je-nejkritictejsi-od-roku-1989

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

V pondělí 27. listopadu se členové Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v maximální možné míře zapojili do Dne protestů.

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při protestu 27. listopadu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám