Žitníková a Břeňková jednaly se zástupci krajů a Marksovou o financování sociálních služeb

Předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková v úterý 1. července navštívily, stejně jako ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, jednání sociální komise Asociace krajů ČR. Jedním z projednávaných bodů byla novela zákona o sociálních službách a s ní spojený převod financování sociálních služeb od 1. ledna 2015 na kraje.

Předsedkyně Žitníková na jednání zopakovala názor odborů, že je účelné a správné převést financování sociálních služeb na kraje, ale že je také potřeba, aby převod zajistil transparentnost, nediskriminaci a právní jistotu. Odbory požadují, aby se místo Metodiky pro financování vytvořilo nařízení vlády, které zajistí právní stabilitu rozdělování dotací.

Předsedkyně znovu připomněla, že odbory za jeden z nejdůležitějších faktorů považují finanční stabilitu a s ní spojené spravedlivé a slušné ohodnocení zaměstnanců.

Zástupkyně OS požádaly kraje a ministryni o pomoc při zajištění finančních prostředků na zvýšení platů a při přeřazení pracovníků v přímé péči a sociálních pracovníků do platových zdravotnických tabulek.

Zástupci krajů i ministryně Marksová považují požadavek odborů za oprávněný.

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

PODPOŘTE I VY SVÝM PODPISEM DEN PROTESTŮ 27. LISTOPADU, A TO NA TÉTO STRANĚ VPRAVO NAHOŘE POD NÁZVEM PTÁME SE. DĚKUJEME!

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při chystaném protestu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám