Žitníková a Engel jednali s Babišem a Vojtěchem o zdravotnictví

V pondělí 8. ledna se premiér Andrej Babiš spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem sešli s předsedkyní OS Dagmar Žitníkovou a předsedou LOK-SČL Martinem Engelem. Tématem jednání byly připomínky odborů k předloženému návrhu programového prohlášení vlády. Byly předány písemně a na jednání se dohodly některé úpravy.

Premiér Andrej Babiš deklaroval, že hnutí ANO nechystá žádné převratné změny v oblasti zdravotních pojišťoven a jejich fungování. Není v plánu jejich transformace na akciové společnosti.

Zaměstnancům chce vláda věnovat zvýšenou pozornost, pasáže o nárůstu platů a mezd byly upravené.

Na Ministerstvu zdravotnictví vznikne pracovní skupina, která bude řešit nedostatek personálu a hledat prvky, které přispějí k stabilizaci zaměstnanců.

Platy zaměstnanců v sociálních službách jsou nízké, premiér Babiš si toho je vědom, hnutí ANO je plánuje zvyšovat.

V otázce návrhu odborů na sjednocení odměňování není shoda a to ani přesto, že předsedové odborů znovu informovali o problémech s nárůstem mezd a plněním vládního závazku.

Po jednání s premiérem následovala tisková konference, které se zúčastnili ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, předsedkyně OS Dagmar Žitníková a předseda LOK-SČL Martin Engel.

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

PODPOŘTE I VY SVÝM PODPISEM DEN PROTESTŮ 27. LISTOPADU, A TO NA TÉTO STRANĚ VPRAVO NAHOŘE POD NÁZVEM PTÁME SE. DĚKUJEME!

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při chystaném protestu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám