Žitníková na Kadaňských sesterských dnech o odměňování a příčinách nedostatku sester

Ve dnech 6. a 7. října se v Kadani konaly tradiční Kadaňské sesterské dny, a to s hlavním tématem Těžko řešitelné starosti aneb Jak zajistit kvalitu ošetřovatelské péče.

Akce se druhý den konference zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková, která vystoupila s příspěvkem k odměňování zaměstnanců a k personální politice.

V prezentaci představila výsledky dotazníkového šetření Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, data Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR o počtech sester a jejich odměňování a návrhy odborů ke zlepšení odměňování a stabilizaci personálu.

Přednesenou prezentaci viz níže jako soubor ke stažení.

V diskuzi k přednesenému vystoupil ředitel Nemocnice Kadaň MUDr. Josef Mašek, který připomněl ekonomické souvislosti úhrad a podrobil kritice návrh úhradové vyhlášky na rok 2017.

Předsedkyně Žitníková ředitele Maška vyzvala ke spolupráci a sdělila, že by mělo být společným zájmem odborů i zaměstnavatelů, aby zaměstnanci měli dobré pracovní podmínky a byli slušně zaplaceni.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 21. 5. 2024 / 10:04

Lékaři a odboráři se bojí, že vláda nechce splnit prosincovou dohodu

Obava z neochoty vlády splnit dohodu, kterou za asistence Petra Fialy uzavřel 8. prosince ministr zdravotnictví Vlastimil Válek se zástupci lékařů a odborů, byla důvodem tiskové konference, která se konala v pondělí 20. května v Praze.

Aktuality 16. 5. 2024 / 22:34

Už zase se odebírají hygienikům kompetence!

Novelu zákona o návykových látkách připravila skupinou poslanců s představou nutné ochrany dětí. To lze pochopit, ale nelze pochopit a souhlasit s tím, že se opět řeší odebrání kompetencí hygienické službě.

Aktuality 16. 5. 2024 / 21:52

Výpověď bez udání důvodu je naprosto NEPŘIJATELNÁ!

Příští týden se bude v Poslanecké sněmovně projednávat euronovela zákoníku práce.

Načíst další
 
Napište nám