Žitníková na Kadaňských sesterských dnech o odměňování a příčinách nedostatku sester

Ve dnech 6. a 7. října se v Kadani konaly tradiční Kadaňské sesterské dny, a to s hlavním tématem Těžko řešitelné starosti aneb Jak zajistit kvalitu ošetřovatelské péče.

Akce se druhý den konference zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková, která vystoupila s příspěvkem k odměňování zaměstnanců a k personální politice.

V prezentaci představila výsledky dotazníkového šetření Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, data Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR o počtech sester a jejich odměňování a návrhy odborů ke zlepšení odměňování a stabilizaci personálu.

Přednesenou prezentaci viz níže jako soubor ke stažení.

V diskuzi k přednesenému vystoupil ředitel Nemocnice Kadaň MUDr. Josef Mašek, který připomněl ekonomické souvislosti úhrad a podrobil kritice návrh úhradové vyhlášky na rok 2017.

Předsedkyně Žitníková ředitele Maška vyzvala ke spolupráci a sdělila, že by mělo být společným zájmem odborů i zaměstnavatelů, aby zaměstnanci měli dobré pracovní podmínky a byli slušně zaplaceni.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

V pondělí 27. listopadu se členové Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v maximální možné míře zapojili do Dne protestů.

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při protestu 27. listopadu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám