Červenec 2013

31. července

* Krizový štáb lázní jednal s ředitelem Státních léčebných lázní Janské Lázně Josefem Šimurdou o situaci v zařízení. Po jednání se uskutečnila tisková konference, kterou moderovala předsedkyně OS Dagmar Žitníková a na které vystoupil řídící sekce lázeňství Martin Vacek.

30. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu předsedou ČMKOS Jaroslavem Zavadilem a s hejtmanem Kraje Vysočina MUDr. Jiřím Běhounkem upozornili ministra zdravotnictví Martina Holcáta na kritickou situaci v resortu. Odbory a kraje požadují zvýšení finančních prostředků pro nemocnice, které zastaví omezování poskytované zdravotní péče, snižování počtu personálu a zvrátí hrozící kolaps některých nemocnic.

29. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala se zástupci odborové organizace a praktickým lékařem s ředitelkou Mgr. Michaelou Pavluskovou a dalšími členy vedení Sociálních služeb Vsetín o připravované restrukturalizaci. Obvodní lékař klientů a odbory na jednání vyjádřili nesouhlas s reorganizací a nutnost poskytování zdravotní a ošetřovatelské péče klientům zařízení.

25. července

* Jednala dozorčí rada odborového svazu.

23. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s ministrem práce a sociálních věcí Františkem Koníčkem, aby ho informovala o problémech v resortu.

18. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu předsedou ČMKOS Jaroslavem Zavadilem a s hejtmanem kraje Vysočina MUDr. Jiřím Běhounkem jednali s prezidentem republiky Milošem Zemanem o kritické situaci ve zdravotnictví.

17. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Ladislav Kucharský opět jednali o podmínkách smlouvy s mobilními operátory.

16. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se opět sešla s předsedou České asociace pečovatelské služby PhDr. Jindřichem Kadlecem, aby projednali situaci v sociálních službách a návrhy na řešení nedostatku financí.

12. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly společně s JUDr. Dominikem Brůhou na Ministertsvu zdravotnictví o podmínkách vydávání Zdravotnických novin společností Ambit Media.

11. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se v Brně sešla se zástupci Regionální rady ČMKOS, aby spolu projednali problémy ve zdravotnictví a sociálních službách a spolupráci v rámci příhraničí.

10. července

* Vedení OS opět jednalo se zástupcem finanční společnosti spravující majetek odborového svazu.

9. července

*Jednala výkonná rada odborového svazu.

8. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václavem Krásou o situaci v českém lázeňství.

4. července

* V budově ČMKOS se sešli na pravidelné schůzce zástupci odborových svazů s provozovateli portálu Odbory Plus. Jednání se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

3. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s předsedou OS státních orgánů a organizací Janem Rovenským jednali s náměstkem ministryně práce a sociálních věcí JUDr. Petrem Šimerkou o požadavcích odborů na změny v odměňování zaměstnanců ve veřejné sféře.

2. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala o odměňování zaměstnanců ve veřejných službách s předsedou OS státních orgánů a organizací Janem Rovenským.

* V odpoledních hodinách jednala předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu se členy krajské rady Kraje Vysočina s hejtmanem kraje MUDr. Jiřím Běhounkem o situaci v krajském i celostátním zdravotnictví. Předsedkyně se s hejtmanem shodli, že situace je kritická a že je nutné rychle konat. Na jednání se také dohodli, že požádají o pomoc při řešení problémů prezidenta Miloše Zemana.

1. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Ladislav Kucharský jednali se zástupci mobilních operátorů, kteří měli zájem spolupracovat s odborovým svazem.

Aktuality 21. 4. 2024 / 21:06

Březen 2024

V pátek 22. března se s ministrem Marianem Jurečkou a jeho týmem sešly předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS Jana Hnyková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

Aktuality 15. 3. 2024 / 19:32

Únor 2024

26. února: Strategické investice a prorůstová opatření, důchody a aktuální situace ve zdravotnictví a situace ve společnosti Liberty Ostrava byly hlavními tématy jednání tripartity.

Aktuality 16. 2. 2024 / 21:56

Leden 2024

29. ledna: Na Ministerstvu zdravotnictví jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví.