Dobřanští odboráři děkují za pomoc při jednáních ve vypjaté situaci

Chtěli bychom touto cestou poděkovat vedení odborového svazu, zejména místopředsedkyni Ivaně Břeňkové, která svým jednáním pomohla naší organizaci při řešení známé mediální kauzy – odvolání ředitele Psychiatrické nemocnice Dobřany.

Odborová organizace se snažila všemi prostředky změnit rozhodnutí ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka o odvolání našeho ředitele Vladislava Žižky, neboť toto odvolání bylo naprosto neopodstatněné a on z pozice své funkce nemohl ten strašný čin, který se stal, ovlivnit.

Její snahy ale nebyly bohužel dobře pochopeny petičním výborem, který vznikl bez účasti odborů na rozdíl od prohlášení zaměstnanců nemocnice. Odborová organizace souhlasí s argumenty uvedenými v petici, ale nemohla akceptovat bod, ve kterém se říká, „že nedojde-li ke zrušení odvolání našeho ředitele, jsou zaměstnanci připraveni vstoupit do stávkové pohotovosti, podat výpovědi ze svých pracovních poměrů a požadovat odvolání samotného ministra.“

Tento požadavek neodpovídá dobrým vztahům ministra k našemu odborového svazu a výsledkům jeho práce ve funkci.

Místopředsedkyně Ivana Břeňková nám pomohla zprostředkovat jednání s ministrem Němečkem v Praze, kterého se sama zúčastnila a na kterém došlo k dohodě o jeho návštěvě naší nemocnice a dalším jednání o našem případu.

Místopředsedkyně Ivana Břeňková na naši žádost přijela také do nemocnice. Za účasti předsedy odborové organizace Milana Synka a jednatelky odborové organizace Soni Vytiskové jednala jak s bývalým ředitelem Vladislavem Žižkou, tak s hlavní sestrou Hanou Benediktovou, členkou petičního výboru. Vysvětlila jim, že náš cíl je stejný, a připomněla důvody, které nás k němu vedly.

V současné době je situace stabilizována, bývalý ředitel bude zastávat funkci náměstka LPP a vedením nemocnice bude pověřena primářka plicního oddělení MUDr. Jarmila Hráchová.

Podobné články

Aktuality 13. 11. 2023 / 11:13

Kolektivní vyjednávání v Krajské zdravotní začalo 30. října

V Krajské zdravotní, a. s., začalo 30. října kolektivní vyjednání. Zúčastnili se zástupci všech odborových organizací OSZSP ČR nemocnic Krajské zdravotní.

Aktuality 19. 10. 2023 / 14:23

Odboráři z FN Plzeň společně vyrazili do Safari Parku

Rok se s rokem sešel a naše odborová organizace opět uspořádala akci pro své členy a jejich ratolesti. Tentokráte do Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem.

Aktuality 15. 9. 2023 / 9:27

V Krajské zdravotní o opatřeních týkajících se více zaměstnanců

Ve všech kolektivních smlouvách mají odbory a zaměstnavatelé sjednán postup pro případ opatření zaměstnavatele, která se týkají většího počtu zaměstnanců.

Načíst další
 
Napište nám