Jednání Žitníkové a Břeňkové o penězích pro sociální služby bylo úspěšné!

Jednání předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Ivany Břeňkové s premiérem Bohuslavem Sobotkou, ministrem financí Andrejem Babišem, ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem, které se konalo ve středu 8. července za účasti zástupců krajů a poskytovatelů sociálních služeb, mělo pozitivní výsledek. Vláda na svém následujícím večerním jednání schválila na dofinancování sociálních služeb pro rok 2015 částku 720 mil. Kč, kterou požadovaly odbory, zaměstnavatelé a kraje.

Věříme, že se tímto zvýšeným objemem financí zlepší vaše pracovní podmínky a vyřeší se problémy zařízení, které v I. kole dotačního řízení dostaly méně peněz.

 

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

V pondělí 27. listopadu se členové Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v maximální možné míře zapojili do Dne protestů.

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při protestu 27. listopadu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám