Jednání Žitníkové a Břeňkové o penězích pro sociální služby bylo úspěšné!

Jednání předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Ivany Břeňkové s premiérem Bohuslavem Sobotkou, ministrem financí Andrejem Babišem, ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou a ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem, které se konalo ve středu 8. července za účasti zástupců krajů a poskytovatelů sociálních služeb, mělo pozitivní výsledek. Vláda na svém následujícím večerním jednání schválila na dofinancování sociálních služeb pro rok 2015 částku 720 mil. Kč, kterou požadovaly odbory, zaměstnavatelé a kraje.

Věříme, že se tímto zvýšeným objemem financí zlepší vaše pracovní podmínky a vyřeší se problémy zařízení, které v I. kole dotačního řízení dostaly méně peněz.