Členy zlínské krajské rady potěšilo, že hejtman Radim Holiš na společném jednání 21. ledna uvedl, že Zlínský kraj by i vzhledem ke stárnutí populace chtěl rozvíjet síť sociálních služeb. Se zařazením soukromých poskytovatelů sociálních služeb do sítě se nepočítá. V roce 2035 ve Zlínském kraji ubude 45 % pracovní síly a kraj se bude snažit najít cestu, jak sociální péči pro své občany zabezpečit. Se spoluprací odborů a kraje v oblasti sociálních služeb se počítá a předpokládá se další schůzka k sociálním službám za účasti náměstkyně hejtmana pro sociální věci a neziskový sektor Mgr. Elišky Olšákové a vedoucího sociálního odboru Mgr. Tomáše Bernartíka.
Hejtman se zajímal o fungování hygienické služby a nechal si členkou krajské rady Ivanou Hába vysvětlit přesné fungování a kompetence jednotlivých částí hygienické služby, zajímaly ho problémy na zlínské hygienické stanici a požádal o pomoc a podporu při projektu propagace zdravého životního stylu občanů Zlínského kraje. Sdělil, že kraj nepodporuje změnu nastavení služeb KHS a její centralizaci, chtěl by zachovat autonomii kraje.
V souvislosti s tím, že úhradová vyhláška neposkytuje nemocnicím dostatek finančních prostředků k navýšení tarifních mezd o 1400 Kč, odboráři upozornili, že jelikož ve státním sektoru se platy o zmíněnou částku navýší, bude opět docházet k většímu rozevírání nůžek mezi platovou a mzdovou sférou. Už dnes je rozdíl v odměňování sester mezi platovou a mzdovou sférou obvykle 10 000 korun, v některých případech až 22 000 korun. Hejtman slíbil, že si od představenstev nemocnic nechá předložit hospodaření a bude hledat cesty, jak přidat alespoň nějakou částku všem zaměstnancům, a v některých nemocnicích se osobně zúčastní kolektivního vyjednávání.
Jsem moc ráda, že nastavený sociální dialog ve Zlínském kraji funguje. Ano, můžeme spolu nesouhlasit, můžeme se přesvědčovat o vhodnosti jakéhokoli rozhodnutí, ale musíme spolu mluvit. Mluvit s respektem a se záměrem zachovat v kraji sociální smír. Jen tak se nám tady může dobře žít.