Kolektivní dohoda vyššího stupně pro státní zaměstnance je podepsána

Ve středu 12. prosince ve Strakově akademii podepsali zástupci odborů a vlády Kolektivní dohodu vyššího stupně pro státní zaměstnance. Jedná se již o druhý podpis pod tímto významným dokumentem, který upravuje pracovní podmínky a odměňování státních zaměstnanců.

V našem odborovém svazu se dohoda dotýká pracovníků hygienických stanic, kteří pracují jako státní zaměstnanci. Uzavření Kolektivní dohody je výsledkem mnoha hodin vyjednávání a kompromisem možného.

Dohodu za vládu podepsali premiér České republiky Andrej Babiš a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Za odbory jsou podepsáni předseda OS státních orgánů a organizací Pavel Bednář, předsedkyně Českomoravského odborového svazu civilních zaměstnanců armády Renata Kořínková, předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková a předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík, předsedu Asociace samostatných odborů ČR Bohumíra Dufka zastoupila Jana Neshybová.

Foto Úřad vlády

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

V pondělí 27. listopadu se členové Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v maximální možné míře zapojili do Dne protestů.

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při protestu 27. listopadu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám