Kolektivní smlouva v Chocni byla uzavřena, intenzivní jednání však pokračují

V Zařízení sociální péče Choceň, v Domově pro seniory se konalo jednání mezi zástupkyněmi odborové organizace a zaměstnavatelem. Výbor odborové organizace se na odborový svaz obrátil již před několika měsíci se žádostí o podporu při kolektivním vyjednávání. Kolektivní smlouva byla po několika jednáních uzavřena.

Tím však jednání se zaměstnavatelem neskončila. Poslední se konalo 19. března a účastnily se ho místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se svazovou právničkou Mgr. et Ing. Štěpánkou Řandovou.

Vyměnily si s ředitelem domova Ing. Ladislavem Coufalem a zástupci odborů stanoviska, a to k harmonogramu práce, možnostem zaměstnanců, především sester, čerpat přestávku během nočních směn, důvodu pro nepřiznání osobních příplatků, platu a náhradního volna za práci přesčas, způsobu informování odborové organizace o zásadních ukazatelích zařízení.

Jednalo se také o možnostech čerpání z FKSP a především o tom, že i v tomto domově pro seniory lze přiznat zaměstnancům zvláštní příplatek za soustavné poskytování přímé zdravotní nebo přímé obslužné péče osobám u poskytovatele v zařízeních sociálních služeb.

Jednání neskončila, ještě bude následovat další předkládání stanovisek, názorů a diskuse.

Velmi děkuji výboru odborové organizace, předsedkyni odborové organizace Ivaně Smejkalové, že dlouhodobě se zaměstnavatelem jedná. Postupně se daří navázat konstruktivní dialog. Doufáme, že dosáhneme i konečného vyřešení uvedených bodů.

Podobné články

Aktuality 13. 11. 2023 / 11:13

Kolektivní vyjednávání v Krajské zdravotní začalo 30. října

V Krajské zdravotní, a. s., začalo 30. října kolektivní vyjednání. Zúčastnili se zástupci všech odborových organizací OSZSP ČR nemocnic Krajské zdravotní.

Aktuality 19. 10. 2023 / 14:23

Odboráři z FN Plzeň společně vyrazili do Safari Parku

Rok se s rokem sešel a naše odborová organizace opět uspořádala akci pro své členy a jejich ratolesti. Tentokráte do Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem.

Aktuality 15. 9. 2023 / 9:27

V Krajské zdravotní o opatřeních týkajících se více zaměstnanců

Ve všech kolektivních smlouvách mají odbory a zaměstnavatelé sjednán postup pro případ opatření zaměstnavatele, která se týkají většího počtu zaměstnanců.

Načíst další
 
Napište nám