Polská Wisla „hostila“ odboráře ze vsetínských sociálních služeb

Ve dnech 31. května až 2. června 2024 odborová organizace Sociální služby Vsetín uspořádala zájezd do polského města Wisla v malebné oblasti Beskyd. Počáteční prognóza počasí slibovala deštivý víkend. Předpověď počasí neodradila účastníky zájezdu a pod heslem „jaké si to uděláme, takový výlet bude“ vyrazili v pátek za hranice České republiky.

Ubytování v penzionu Beskidy s pochoutkami polské kuchyně přispělo k dobré atmosféře, která pokračovala návštěvou aquaparku Tropikána v hotelu Gołębiewski. Milovníci bazénů, vířivek a jiných vodních atrakcí měli možnost vyžití jak ve vnitřních, tak venkovních prostorách aquaparku. Slunění v bazénech na střeše hotelu s výhledem na Beskydy bylo neopakovatelným zážitkem.

Také byl prostor pro návštěvu centra městečka Wisla a průzkum tradičního zboží místní oblasti. Milovníky přírody zase zlákalo okolí k výšlapům po turistických trasách a blízkost vodní nádrže.

Jeden den zájezdu byl věnován návštěvě prezidentského sídla vzdáleného pouze 6 km od ubytování a Čantoryji, nejoblíbenějšímu vrcholu Slezských Beskyd. Nejmodernější sedačková lanovka z Ústroně přinesla neopakovatelné výhledy na okolní krajinu a těm nejvytrvalejším pohled na vrcholky Beskyd z nedaleko vzdálené rozhledny.

Předpokládaný deštivý víkend se proměnil v pár kapek prokládaných sluncem a zejména dobrou náladou všech zúčastněných. Domů se nechtělo, polská kuchyně chutnala, krásy okolí lákaly a vydařenou akci potvrdily i návrhy na další společné cestování odborářů, které zazněly ještě před návratem domů.

Aktuality 13. 9. 2024 / 21:54

Odboráři z ostravského Čtyřlístku se vypravili za krásami Provence

Zatím největší výpravou, jakou podnikli prostřednictvím své odborové organizace zaměstnanci ostravského Čtyřlístku, byla ve dnech 21. až 26. května 2024 šestidenní cesta do jižní Francie – do oblasti Provence.

Aktuality 22. 7. 2024 / 14:52

A jedeme dál!

Před pěti lety jsme stáli na rozcestí, zda budou odbory dále v nemocnici působit. Celkem nás bylo 35 členů, bylo před volbami, výbor odstoupil a dále většina nechtěla kandidovat vzhledem k věku.

Aktuality 4. 6. 2024 / 11:40

Odboráři z Fakultní nemocnice Plzeň navštívili německý Legoland

V sobotu 18. května 2024 v brzkých ranních hodinách se odboráři z Fakultní nemocnice Plzeň spolu s rodinnými příslušníky vydali patrovým autobusem do německého zábavního parku Legoland.