KR s představiteli kraje o zdravotnictví a sociálních službách

Ve čtvrtek 15. listopadu se uskutečnilo setkání mezi krajskou radou OSZSP ČR Karlovarského kraje a zástupci Karlovarského kraje. Za Karlovarský kraj se účastnil člen rady Karlovarského kraje pro oblast zdravotnictví Ing. Jan Bureš a náměstek hejtmanky pro oblast sociálních věcí a bezpečnosti Mgr. Petr Kubis. Za krajskou radu byli přítomni Ivana Minaříková (z Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje), Martin Novotný a Marcel Vlašimský (oba z Karlovarské krajské nemocnice a. s.), Eva Zvoníková (z Nemocnice Sokolov) a Bc. Václav Matoušek, regionální manažer OSZSP ČR.

Probíranými tématy byla zejména oblast zdravotnictví, tedy mzdové/platové ohodnocení zaměstnanců, budoucí navyšování mezd/platů a příplatků avizované Ministerstvem zdravotnictví, personální obsazenost nemocnic v Karlových Varech, Chebu, Sokolově a na Zdravotnické záchranné službě Karlovarského kraje.

Odboráři upozornili na personální problémy, týkající se obsazenosti některých nemocničních oddělení v kraji a na narůstající objem práce zbývajícího personálu. Předložili představu odborů o dalším mzdovém/platovém nárůstu. Zajímal je další vývoj společnosti Karlovarská krajská nemocnice a. s. a její ekonomická situace.

Ing. Bureš ujistil, že nedojde k prodeji či pronájmu společnosti. Ovšem je možná spolupráce se soukromým subjektem jako provozovatelem společnosti. To odboráře jako zástupce zaměstnanců znepokojuje a budou se o další vývoj této skutečnosti zajímat.

S Mgr. Petrem Kubisem byla probrána situace v sociálních službách a pozitivní vývoj platových tabulek v příspěvkových organizacích za minulé období.

 

Foto autor

Podobné články

Aktuality 8. 12. 2022 / 12:32

Karlovarská krajská rada jednala s hejtmanem Kulhánkem

V pondělí 5. prosince se uskutečnilo setkání členů krajské rady Karlovarského kraje s hejtmanem Ing. Petrem Kulhánkem a vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Karlovarského kraje Ing. Alenou Šalátovou.

Aktuality 20. 9. 2022 / 16:01

Karlovarská krajská konference OS – 20. 9. 2022

Karlovarská krajská konference jednala v úterý 20. září.

Aktuality 15. 8. 2022 / 18:05

Karlovarská KR – plnění programu OS

Zpráva karlovarské krajské rady OS o plnění programu OS od VIII. sjezdu odborového svazu do 30. června 2022.

Načíst další
 
Napište nám