Krajská rada Plzeňského kraje jednala se zástupci kraje

Předsedkyně Helena Kurcová vede jednání krajské rady s představiteli kraje v zaběhlém rytmu. Jednání se konají pravidelně, přibližně jednou za dva měsíce podle předběžně stanoveného programu. Program je rozdělen na část zdravotnickou a sociální. Podle témat jsou na jednání přítomni zodpovědní pracovníci. Zdálo by se, že si zástupci kraje a odborů nebudou mít co sdělit bez toho, aby jen opakovali svá prohlášení stále dokola a čekali, až schůzka skončí, ale opak je pravdou.

Jednání se účastní pravidelně regionální pracovník Václav Matoušek a je zřejmé, že si v kraji získal při jednáních se zaměstnavateli a na kraji respekt.

Na jednání ve čtvrtek 22. března krajská rada předložila za sociální oblast otázky zaměřené na budoucnost sociálních zařízení kraje, na smlouvy s pojišťovnami, financování a odměňování zaměstnanců v sociálních službách. Mimořádně, tedy doufám, se nemohl účastnit jednání zástupce za sociální oblast. Předsedkyně Helena Kurcová si domluvila samostatné jednání.

V části věnované zdravotnictví se jednání zaměřilo na budoucnost nemocnic kraje. Stejně jako v ostatních krajích nedošly úhradovou vyhláškou do nemocnic finance na zvýšení mezd zaměstnancům, navíc je ve hře osud některých odděleních nemocnic.

Největší otazníky jsou nad osudem dětského a porodnického oddělení Rokycanské nemocnice a.s. Radní pro zdravotnictví MUDr. Šimánek a ředitel holdingu nemocnic kraje Jiří Fojtík informovali o společném jednání obyvatel Rokycan, zástupců kraje a ředitelky nemocnice o ochraně a záchraně nemocnice. Zástupci zdravotních pojišťoven se nedostavili, protože nebyli na jednání přizváni. O tomto zdůvodnění si obyvatelé nemocnic mysleli své.

Diskutovalo se o návrhu nemocnice Stod na změnu výše platových tarifů, v nemocnici se bude konat k tomuto bodu jednání.

Jednání o osudu nemocnic a zařízení sociálních služeb i spolupráce mezi odbory a krajem budou opět tématy následující schůzky.

Podobné články

Aktuality 20. 2. 2023 / 13:08

Plzeňská krajská rada jednala s vedením kraje o zvyšování mezd

V pátek 10. února se uskutečnilo jednání krajské rady Plzeňského kraje na Krajském úřadě Plzeňského kraje.

Aktuality 20. 2. 2023 / 13:04

Nemocnice Sušice v ohrožení

Ve středu 18. ledna se uskutečnilo veřejné zasedání zastupitelstva města Sušice, předmětem jednání byl pouze jeden bod, a to další budoucnost Sušické nemocnice s. r. o.

Aktuality 22. 9. 2022 / 11:26

Plzeňská krajská konference OS – 21. 9. 2022

Plzeňská krajská konference jednala ve středu 21. září.

Načíst další
 
Napište nám