Krajská zdravotní komunikuje se zaměstnanci i v době krize

Koncem února všechny zaměstnance Krajské zdravotní, a. s., zaskočila informace o zásahu policie. Policie šetří kauzu údajné manipulace s veřejnými zakázkami. Do vazby byl poslán dnes již bývalý generální ředitel Petr Malý. V době zveřejnění kauzy byly sice podmínky pro odměňování zaměstnanců a uzavření kolektivní smlouvy pro rok 2024 dohodnuty, ale kolektivní smlouva nebyla podepsána.

Kauza byla a je zaměstnanci negativně vnímána, proto zástupci odborových organizací vyzvali předsedu představenstva Ondřeje Štěrbu k okamžitému jednání o podpisu kolektivní smlouvy. Jednání se uskutečnilo 1. března. Na jednání k podání informací o kauze a k podpisu kolektivní smlouvy byli přizvání zástupci všech odborových organizací z jednotlivých nemocnic, představenstvo Krajské zdravotní, a. s., a zástupci vedení společnosti v čele s nově jmenovanou generální ředitelkou Taťánou Soharovou, která ujistila, že situace nemá dopad na péči o pacienty a pracovní podmínky zaměstnanců.

Za odbory se zúčastnili vedoucí právního a sociálního oddělení odborového svazu Ivana Břeňková, předseda František Smrček a místopředsedkyně Adriena Šípová z Ústí nad Labem, předsedkyně Eva Vinická z Děčína, předseda Martin Bukvář z Litoměřic, Lucie Pešková z Mostu a zástupce LOK-SČL Tomáš Hanek.

Na závěr bylo dohodnuto další jednání podle vývoje situace, nejpozději v polovině roku.

Foto autorka

Aktuality 13. 9. 2024 / 21:54

Odboráři z ostravského Čtyřlístku se vypravili za krásami Provence

Zatím největší výpravou, jakou podnikli prostřednictvím své odborové organizace zaměstnanci ostravského Čtyřlístku, byla ve dnech 21. až 26. května 2024 šestidenní cesta do jižní Francie – do oblasti Provence.

Aktuality 22. 7. 2024 / 14:52

A jedeme dál!

Před pěti lety jsme stáli na rozcestí, zda budou odbory dále v nemocnici působit. Celkem nás bylo 35 členů, bylo před volbami, výbor odstoupil a dále většina nechtěla kandidovat vzhledem k věku.

Aktuality 9. 6. 2024 / 9:23

Polská Wisla „hostila“ odboráře ze vsetínských sociálních služeb

Ve dnech 31. května až 2. června 2024 odborová organizace Sociální služby Vsetín uspořádala zájezd do polského města Wisla v malebné oblasti Beskyd.