Krizový štáb odborů, nemocnic a pacientů žádá o jednání premiéra a vicepremiéry

Krizový štáb nemocnic, odborů a pacientů informoval v úterý 13. října novináře o dopadech připravované úhradové vyhlášky, zvýšení mezd a platů, nedostatku personálu v nemocnicích a důsledcích, které v souvislosti s tím hrozí. Vzhledem k vážnosti situace požádal o jednání premiéra a vicepremiery.

Prohlášení krizového štábu a dopisy, které zaslal premiérovi a vicepremierům, a stanovisko odborového svazu k návrhu úhradové vyhlášky pro rok 2016 viz níže jako soubory ke stažení.

Záznam tiskové konference najdete na webu ČMKOS: http://www.cmkos.cz/medialni-prezentace/4046-3

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 22. 2. 2024 / 15:25

Práva odborových organizací

Práva odborových organizací upravuje zákoník práce, a to v paragrafech 276 až 299 zákoníku práce. Jde o právo na informace, projednání, spolurozhodování, kontroly, na kolektivní vyjednávání a kontroly nad stavem BOZP.

Aktuality 21. 2. 2024 / 19:40

Výpověď bez udání důvodu? Pro odbory NEPŘIJATELNÉ!

Naše vláda má „výborné“ poradce. Jejich návrhy na nás denně vypadávají z médií. Leckoho překvapí a zaskočí. Ovšem pro odboráře, kteří mají paměť, se nejedná o nic nového.

Aktuality 21. 2. 2024 / 19:29

Petice proti vyhazovu z práce bez udání důvodu

Vláda dostala doporučení od svých „odborníků“, jak zpružnit český trh práce. Neoliberální ekonomové ohánějící se demokracií nás chtějí vrátit víc než o sto let zpátky. Doporučují uzákonit výpověď bez udání důvodů.

Načíst další
 
Napište nám