Květen 2018

30. a 31. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s místopředsedkyní Ivanou Břeňkovou zúčastnily konference Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR na téma Sociální služby nejen v Evropě.

30. května

* Místopředseda OS Lubomír Francl jednal v Janských lázních společně se zástupci ZO s vedením lázní o navyšování mezd v roce 2018.

29. května

* Vedení OS jednalo se zástupci T-Mobile.

* Odpoledne se vedení OS sešlo s předsedkyní Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR prof. Věrou Adámkovou.

28. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se sešly s hejtmanem Plzeňského kraje Josefem Bernardem (ČSSD) a předsedou představenstva Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje Markem Kýhosem na jednání o důvodech stávkové pohotovosti v Rokycanské nemocnici a.s.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se odpoledne sešly se zástupcem Asociace českých a moravských nemocnic na jednání o pracovních podmínkách zaměstnanců nemocnic.

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se sešla se zástupci odborových svazů veřejných služeb na jednání o přípravě setkání zástupců OS veřejných služeb regionu ze střední Evropy a západního Balkánu. Setkání se bude konat koncem měsíce června v Sarajevu.

26. května

* V Českých Budějovicích se konal další ročník tradičního turnaje v nohejbalu. Závěrečného ceremoniálu se zúčastnil místopředseda OS Lubomír Francl.

23. – 25. května

* Místopředsedkyně Ivana Břeňková se účastnila sociálního dialogu na evropské úrovni pro zdravotnictví. Společný projekt zástupců zaměstnavatelů a zaměstnanců nemocnic se konal ve Vilniusu a jeho tématem bylo udržení zaměstnanců ve zdravotnictví, jejich bezpečnost práce a kvalita pracovních podmínek. Je nutné se starat o ty, kteří se starají o nás.

23. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředseda Lubomír Francl a právnička OS Ivana Štěpánková se zúčastnili jednání tripartitního pracovního týmu pro sociální otázky.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková poskytla Seznamu rozhovor na téma zaměstnávání ukrajinských sester v nemocnicích v ČR.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl se odpoledne zúčastnili konference České lékařské komory na téma Personální devastace českého zdravotnictví.

* Předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl se zúčastnili slavnostního večera České asociace sester.

22. května

* Místopředseda OS Lubomír Francl jednal v Dětské psychiatrické nemocnici Louny se zástupci zdejší odborové organizace o problémech v oblasti odměňování, BOZP a komunikaci s vedením nemocnice. Bylo vyvoláno jednání s vedením nemocnice.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu se svazovou právničkou Ivanou Štěpánkovou zúčastnily jednání pracovní skupiny MPSV k tezím novely zákona o sociálních službách.

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se společně s výborem sekce pracovníků hygienické služby, s hlavní hygieničkou ČR Evou Gottvaldovou a vedoucím oddělení Ministerstva zdravotnictví Mgr. Michalem Bartošem připravovala na společné setkání s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem o problémech ochrany veřejného zdraví.

21. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila jednání Rady ČMKOS.

17. – 19. května

* Členové výkonné rady OS a výkonného výboru Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb se sešli na společném jednání v Rožnově pod Radhoštěm.

16. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s místopředsedkyní OS Ivanou Břeňkovou zúčastnily jednání odborových svazů veřejných služeb k požadovanému růstu platů o 10 % tarifů.

15. května

* Vedení OS se zúčastnilo jednání tripartitního pracovního týmu RHSD pro zdravotnictví.

10. května

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se spolu s krajskou radou Plzeňského kraje v Plzni zúčastnily jednání s radní pro zdravotnictví Milenou Stárkovou (ČSSD) a radním pro sociální služby Zdeňkem Honzem (ČSSD).

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se spolu s předsedou odborové organizace Rokycanské nemocnice a.s. Františkem Kunešem zúčastnily jednání s hejtmanem Josefem Bernardem (ČSSD). Jednání se zúčastnila také radní Milena Stárková.

8. a 9. května

* Jednání Výkonného výboru Evropské federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) se v Bruselu účastnila za Českou republiku místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

4. května

* V Domě odborových svazů se uskutečnila „Porada zástupců odborových organizací s premiérem Andrejem Babišem“. Hlavní téma – odměňování, pracovní podmínky a kritický nedostatek personálu v nemocnicích.

3. května

* Vedení OS se sešlo se zástupci sekce pro práci s členskou základnou.

2. května

* Na Ministerstvu zdravotnictví se na svém prvním jednání sešla pracovní skupina pro personální stabilizaci zaměstnanců ve zdravotnictví, která byla ustanovena z podnětu OS. Za OS se jednání zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

1. května

* Místopředseda OS Lubomír Francl se zúčastnil společné česko-slovenské oslavy 1. máje v Žilině.

* Do stávkové pohotovosti vstoupili odboráři Rokycanské nemocnice. Důvodem je nesplnění vládního slibu na zvýšení platů a mezd všech zaměstnanců nemocnic o 10 %, které se letos znovu opakuje.

Aktuality 21. 4. 2024 / 21:06

Březen 2024

V pátek 22. března se s ministrem Marianem Jurečkou a jeho týmem sešly předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS Jana Hnyková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

Aktuality 15. 3. 2024 / 19:32

Únor 2024

26. února: Strategické investice a prorůstová opatření, důchody a aktuální situace ve zdravotnictví a situace ve společnosti Liberty Ostrava byly hlavními tématy jednání tripartity.

Aktuality 16. 2. 2024 / 21:56

Leden 2024

29. ledna: Na Ministerstvu zdravotnictví jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví.