Dostala jsem úkol napsat článek o činnosti sekce pro práci s členskou základnou. Nevím, jak začít, ale snad to půjde. Získávání nových členů je nejdůležitější úkol sekce. Získávání nových členů je práce všech odborových organizací a je to úkol nelehký.

Osobní kontakt se zaměstnanci je prioritou, ale mladí šikovní vymysleli, čím vám přiblíží a rozšíří nábor nových členů. Jednak je to kampaň Přidej se!, kde vám krátká videa řeknou, proč zaměstnanci vstupují do odborů. Také Facebook, který dnes již využívá mnoho lidí, je v současné době nedílnou součástí náboru odborářů.

V akciových společnostech je tato práce daleko obtížnější, ale pokud si umíte vybrat nové funkcionáře, kteří usilují o navýšení členské základny, máte vyhráno.

Toto štěstí jsem měla i já. V Kroměřížské nemocnici se našli šikovní a pro odborovou práci zapálení lidé. Členská základna se rozrůstá a snažíme se, aby všichni byli informováni o kolektivním vyjednávání a všech důležitých krocích odborů.

Tak jsem zaslechla: Ti noví funkcionáři chytili od Doleželové odborový virus. To jsem moc ráda, protože to je virus zdravý. Prostě jsem měla štěstí na lidi.

Právě ve chvíli, když píši tyto řádky, se dovídám, že plošné přidání pro zdravotníky nebude. Pan premiér se na setkání, kde jsem také byla, pravděpodobně přeřekl. Ale všichni jsme to slyšeli! Já už jsem si vyslechla za ty roky těchto řečí hodně. Nejlépe hned vše napsat a nechat podepsat. Doufejme, že to ještě dobře dopadne.

Přeji vám hezkou dovolenou a hodně zdravých odborových virů.

Podobné články

Aktuality 6. 1. 2025 / 9:33

Ať je pro nás všechny rok 2025 rokem zázraků

Do nového roku vždy vstupujeme s očekáváním lepších dnů a s vírou, že společně dokážeme měnit věci k lepšímu.

Aktuality 21. 12. 2024 / 7:26

Kocourkov aneb Dění posledních dní

Kronika města Kocourkova je krásným českým literárním dílem, které často symbolizuje absurdní situace, kde všechno je obráceno naruby.

Aktuality 11. 11. 2024 / 6:43

Jak úspěšně prosadit svá práva? Nebát se a být členem našeho OS!

Může se běžný zaměstnanec v České republice domoci svých práv? Ano, pokud má dobrého právníka a peníze. Nebo stačí být členem Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR.

Načíst další
 
Napište nám