Dostala jsem úkol napsat článek o činnosti sekce pro práci s členskou základnou. Nevím, jak začít, ale snad to půjde. Získávání nových členů je nejdůležitější úkol sekce. Získávání nových členů je práce všech odborových organizací a je to úkol nelehký.

Osobní kontakt se zaměstnanci je prioritou, ale mladí šikovní vymysleli, čím vám přiblíží a rozšíří nábor nových členů. Jednak je to kampaň Přidej se!, kde vám krátká videa řeknou, proč zaměstnanci vstupují do odborů. Také Facebook, který dnes již využívá mnoho lidí, je v současné době nedílnou součástí náboru odborářů.

V akciových společnostech je tato práce daleko obtížnější, ale pokud si umíte vybrat nové funkcionáře, kteří usilují o navýšení členské základny, máte vyhráno.

Toto štěstí jsem měla i já. V Kroměřížské nemocnici se našli šikovní a pro odborovou práci zapálení lidé. Členská základna se rozrůstá a snažíme se, aby všichni byli informováni o kolektivním vyjednávání a všech důležitých krocích odborů.

Tak jsem zaslechla: Ti noví funkcionáři chytili od Doleželové odborový virus. To jsem moc ráda, protože to je virus zdravý. Prostě jsem měla štěstí na lidi.

Právě ve chvíli, když píši tyto řádky, se dovídám, že plošné přidání pro zdravotníky nebude. Pan premiér se na setkání, kde jsem také byla, pravděpodobně přeřekl. Ale všichni jsme to slyšeli! Já už jsem si vyslechla za ty roky těchto řečí hodně. Nejlépe hned vše napsat a nechat podepsat. Doufejme, že to ještě dobře dopadne.

Přeji vám hezkou dovolenou a hodně zdravých odborových virů.

Aktuality 13. 6. 2024 / 12:43

V záludném návrhu vidím pokus o likvidaci odborů

Události posledních měsíců mě nutí hodně přemýšlet. Dá se věřit politikům? Předvolební sliby nic neznamenají? Podepsané dohody nic neznamenají?

Aktuality 19. 5. 2024 / 20:51

Změny ve zdravotnictví opět k horšímu – publikovali jsme

Poslední návrhy Ministerstva zdravotnictví jsou ve svém celku nepřijatelné a směřují k další komercializaci českého zdravotnictví.

Aktuality 17. 4. 2024 / 22:03

Ve veřejném zdravotním pojištění hrozí velmi nebezpečné změny

Novela zákona o veřejném zdravotním pojištění přináší na první pohled zajímavé, ale ve skutečnosti velmi nebezpečné změny.