Ministryně Jana Maláčová napsala zaměstnancům sociálních služeb

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová napsala dopis zaměstnancům sociálních služeb, v němž oceňuje jejich práci, informuje o opatřeních, která by měla zajistit jejich ochranu před nákazou koronavirem, a o opatřeních, která by měla umožnit lépe zvládnout náročné zaměstnání a péči o děti. Připomíná, že již bylo rozhodnuto, že se od 1. ledna 2021 zaměstnancům sociálních služeb zvýší platy a mzdy o 10 %. Zdůrazňuje, že bude zaměstnancům sociálních služeb i nadále naslouchat a ministerstvo pro ně udělá vše, co bude v jeho silách.

Dopis byl rozeslán poskytovatelům sociálních služeb a snahou ministerstva je, aby se dopis dostal k co nejvíce lidem.

Ministryně Jana Maláčová si práce všech zaměstnanců v sociálních službách velmi váží a oceňuje výbornou spolupráci s odbory. 

Dopis ministryně Jany Maláčové najdete níže jako soubor ke stažení.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 2. 6. 2023 / 9:53

OS je pobouřený návrhem na snížení platů a zrušení valorizace plateb za státní pojištěnce

Odborový svaz je pobouřený návrhem na snížení platových tarifů zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy o 5 % a návrhem, aby v roce 2024 nebyla valorizována platba zdravotního pojištění za státní pojištěnce.

Aktuality 31. 5. 2023 / 10:30

Sněm ČMKOS rozhodl o vzniku stávkových výborů

Protože vláda nereagovala na výzvy odborů k vedení řádného sociálního dialogu, rozhodl Sněm ČMKOS o tom, že stávková pohotovost ČMKOS přejde do dalšího stádia.

Aktuality 31. 5. 2023 / 10:16

ČMKOS vypracovala spravedlivější návrh úsporných opatření

ČMKOS posoudila vládní návrhy úsporných opatření, zdůraznila, že k prosperitě se nelze proškrtat, a předložila vlastní spravedlivější návrh úsporných opatření.

Načíst další
 
Napište nám