Násilí na pracoviště nepatří!

Členové výkonné a dozorčí rady Odborového svazu zdravotnictví a sociálních péče ČR se připojili ke kampani za organizaci opatření, která povedou ke snížení a zastavení násilí na pracovišti. Den proti násilí byl stanoven na 25. listopadu 2019. Barvou podpory je oranžová.

Členové výkonné a dozorčí rady se připojili ke kolegyním a kolegům z odborových svazů veřejných služeb jak z evropských, tak celosvětových struktur a kampaň na svém jednání 11. listopadu podpořili.

Současně je tím dána podpora Istanbulské úmluvě z roku 2011, která představuje ochranu žen proti násilí a obtěžování. Odbory by měly působit na své vlády, aby úmluvu ratifikovaly. Bohužel mezi země, které Istanbulskou úmluvu neratifikovaly, patří i Česká republika.

Násilí nesmí být součástí práce a taková ustanovení by měla být také součástí uzavíraných kolektivních smluv.

Foto Jana Hnyková

Podobné články

Aktuality 15. 5. 2023 / 8:11

Výkonná rada v květnu jednala s předsedou ČMKOS Středulou

Hosty společného jednání výkonné a dozorčí rady OS v úterý 9. května byli předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula a místopředsedkyně ČMKOS Radka Sokolová.

Aktuality 13. 4. 2023 / 15:21

Výkonná rada v dubnu

Výkonná rada odborového svazu se na svém on-line jednání v úterý 11. dubna nejvíce věnovala vládním záměrům, které se objevují v médiích a týkají se už všech pro občany důležitých oblastí života.

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:08

Výkonná rada v březnu

Výkonná rada OS v úterý 14. března projednala aktuální vládní záměry týkající se změn ve výši důchodů a prodloužení věku pro odchod do důchodu a podpořila demonstraci NE 68.

Načíst další
 
Napište nám