Není vám lhostejné, že nedostaneme přidáno?

Sledujete také boj našich odborů za plošné navyšování platů ve zdravotnictví a sociálních službách? Není tak trochu smutné, že musíme bojovat za to, aby naše vláda plnila svoje sliby? Bohužel nám nic jiného nezbývá.

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR se opravdu činí. Naše předsedkyně Dáša Žitníková střídá jednání za jednáním, vystupuje v médiích a dovolává se splnění vládních slibů. Naše výkonná rada už před měsícem vyhlásila stávkovou pohotovost. Za našimi požadavky stojí celá Českomoravská konfederace odborových svazů i Lékařský odborový klub. A to jsou jen akce, které jsou vidět v médiích.

Celý odborový svaz pracuje na podpoře našich požadavků. A stejně je to zřejmě málo. Naše vláda si z toho nic nedělá, v médiích proběhlo, že pro naši vládu jsou to jen běžné zastrašovací manévry odborů. V jednom článku jsem dokonce četla, že odbory jsou tak hrozné, že vyhrožují, že pozvou do zdravotnických zařízení kontrolní úřady a budou požadovat, aby se dodržoval zákoník práce. Hmmmm, to mě opravdu dostalo. No, jestli my nejsme ale drzé odbory, když požaduje něco tak nestoudného, jako aby se v naší zemi dodržovaly naše zákony.

Průběh posledních jednání mě opravdu nenechává chladnou a musím se ptát, jestli je nějaká cesta, jak podpořit snahu odborů, hlavně pak jejich čelních představitelů, v nelehkém jednání?

Může pomoct i řadový odborář? Určitě ano! Síla odborů tkví nejen v argumentech naší paní předsedkyně, ale hlavně v síle odborového svazu. V početné členské základně. Čím silnější bude členská základna, čím více lidí bude stát za hlavními vyjednavači OS, tím snadněji se jim bude jednat a tím vyšší bude šance na úspěch.

Vyzývám proto všechny odboráře, kterým není lhostejné, že vláda neplní své sliby ohledně navyšování platů ve zdravotnictví a sociální péči – mluvte o tom, co odbory pro naše platy a mzdy dělají, a hlavně o tom, že každý jen svým vstupem do odborové organizace může jejich těžké snažení podpořit. Pomozte navýšit členskou základnu. Zasloužíte se tak o to, abychom svoji nelehkou práci ve zdravotnictví a sociálních službách mohli provádět v důstojných pracovních podmínkách a za odpovídající plat. A věřte, že platy nejsou jediným a už vůbec ne posledním problémem, kterým se musí a budou muset, odbory zabývat.

Podobné články

Aktuality 17. 4. 2024 / 22:03

Ve veřejném zdravotním pojištění hrozí velmi nebezpečné změny

Novela zákona o veřejném zdravotním pojištění přináší na první pohled zajímavé, ale ve skutečnosti velmi nebezpečné změny.

Aktuality 17. 4. 2024 / 18:14

Někteří kolegové bohužel vidí jen zájezdy a podobné akce

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech je druhé největší psychiatrické zařízení v naší republice. Její historie sahá až do roku 1880. Naše odborová organizace byla založena o padesát let později.

Aktuality 15. 3. 2024 / 12:47

Jako odboráři jsme spojili síly a vycházíme si vstříc

Společnost Krajská zdravotní, a. s., vznikla 1. září 2007 transformací pěti nemocnic do jednoho celku.

Načíst další
 
Napište nám