Nezapomeňte na krajské konference!

V září a říjnu se budou konat krajské konference, na nichž budou voleni delegáti na celostátní konferenci, případně i noví členové krajské rady. Na programu budou i vnitrosvazové záležitosti, aktuality z resortů i z v kraje. Termíny najdete níže jako přílohu ke stažení.

Delegáty krajské konference jsou vždy 2 zástupci z odborové organizace. U organizace s více než 300 členy lze zvolit a delegovat za každý započatý počet 300 členů dalšího delegáta.

Členové VR a jejich náhradníci a členové KR jsou delegáty krajské konference ze stanov OS nad limit počtu volených delegátů krajských konferencí.

Připomínáme, že je nezbytné, aby delegáti krajské konference měli z odborové organizace potvrzení o svém delegování.

Potvrzení odevzdají při prezenci.

Formulář potvrzení byl do odborových organizací rozeslán.

Aktuality 18. 10. 2024 / 13:17

Odbory chtějí s vládou neprodleně znovu jednat o platových tarifech

Odbory žádají, aby vláda neprodleně znovu zahájila jednání o platech zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy.

Aktuality 16. 10. 2024 / 20:38

Tisková konference odborů a lékařů po jednání s ministrem Válkem

S tím, jak vláda plní prosincovou dohodu a jak dopadlo jednání v úterý 15. října, seznámili ve středu 16. října v Praze na tiskové konferenci představitelé zdravotnických a lékařských odborů a České lékařské komory.

Aktuality 3. 10. 2024 / 21:54

Zvýšení tarifů o 1400 Kč schváleno, plnění dohody dál řešíme

Ve čtvrtek 3. října se k jednání o navýšení platových tarifů sešli zástupci vlády, zástupci odborových svazů veřejných služeb a státní správy, předseda ČMKOS Josef Středula a místopředseda ČMKOS Jiří Vaňásek.