Odboráři sledovali ve Sněmovně jednání o zákoníku práce

Zástupci odborových svazů se ve čtvrtek 2. května zúčastnili schůze Poslanecké sněmovny, kde bylo na programu první čtení zákoníku práce. Do Poslanecké sněmovny se odboráři vydali proto, aby dali najevo, že jim není jedno, jaký zákoník práce bude přijat. Odboráři chtějí, aby si politici uvědomili, že jsou zaměstnanci voličů a voliči mají také svá práva, která si nenechají omezovat. Na galerii bylo plno, na některé další odboráře se ani nedostalo.

Odbory i touto formou říkají NE výpovědi bez udání důvodu, NE zrušení zaručených mezd.

Aktuality 18. 10. 2024 / 13:17

Odbory chtějí s vládou neprodleně znovu jednat o platových tarifech

Odbory žádají, aby vláda neprodleně znovu zahájila jednání o platech zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy.

Aktuality 16. 10. 2024 / 20:38

Tisková konference odborů a lékařů po jednání s ministrem Válkem

S tím, jak vláda plní prosincovou dohodu a jak dopadlo jednání v úterý 15. října, seznámili ve středu 16. října v Praze na tiskové konferenci představitelé zdravotnických a lékařských odborů a České lékařské komory.

Aktuality 3. 10. 2024 / 21:54

Zvýšení tarifů o 1400 Kč schváleno, plnění dohody dál řešíme

Ve čtvrtek 3. října se k jednání o navýšení platových tarifů sešli zástupci vlády, zástupci odborových svazů veřejných služeb a státní správy, předseda ČMKOS Josef Středula a místopředseda ČMKOS Jiří Vaňásek.