Odborová organizace Fakultní nemocnice Plzeň připravila pro své členy a jejich rodinné příslušníky na sobotu 25. října 2025 od 14 hodin návštěvu muzikálového představení Divotvorný hrnec v Praze. Odjezd z Plzně byl naplánován na 10 hodinu, kterou jsme, i přes drobné nedostatky, dodrželi.
Vzhledem k tomu, že cesta na plánované pražské stanoviště trvala déle než obvykle, nezbývalo moc časového prostoru na prohlídku centra naší stověžaté matičky. I nákupy zůstaly protentokrát hodně ošizené. Co si ale většina z nás nenechala ujít, byla cesta za občerstvením. Potom již většina návštěvníků mířila směrem k pražskému divadlu Hybernia, kde ve foyer mnozí doplnili svůj kávový či vinný deficit, který měli z důvodu nedostatku času mezi příjezdem do Prahy a začátkem představení.
Pak už začali plzeňští odboráři zaujímat svá skvělá místa v první a druhé řadě v hledišti divadla. Se třetím zvoněním byli všichni usazeni a mohli se zaposlouchat do prvních tónů, jimiž nestárnoucí muzikál z Broadwaye, který jako první přenesla na česká divadelní prkna dvojice Voskovec a Werich, začínal. Muzikál nás provedl pohádkovým příběhem, v němž dochází k různým zvratům a problémům, kdy kouzelný hrnec splní tři „nesprávná“ přání, která ale zapříčiní, že dobro zvítězí nad zlem.
Celé muzikálové představení bylo okořeněno velmi vtipnými vsuvkami mnoha hereckých představitelů v čele s Petrem Rychlým, Marií Křížovou, Lukášem Randákem a Petrem Jeništou. Ty byly v průběhu příběhu vždy oceněny potleskem diváků. Po poslední oponě se všichni účastníci vydali do šaten a poté směrem ke stanovišti autobusu. Až na drobné zaváhání čtyř účastnic se všichni sešli na domluveném místě.
I zmíněné zaváhání se podařilo poměrně rychle vyřešit a my se tak mohli vydat na cestu zpět do Plzně. Zpáteční cesta byla znatelně rychlejší a bezproblémová, a tak jsme se brzy nacházeli v areálu FN na Borech, odkud všichni zamířili ke svým domovům. Dle ohlasů, které se k mým uším dostaly, byli účastníci spokojeni a těší se na další akci od naší odborové organizace.
Jitka JANOUŠKOVCOVÁ, FN Plzeň
Foto autorka