Odborový svaz ukončil stávkovou pohotovost kvůli situaci na jihomoravské záchrance

Celostátní stávkovou pohotovost kvůli situaci na jihomoravské záchrance ukončil odborový svaz  v pondělí 7. ledna odpoledne. Rozhodla o tom výkonná rada odborového svazu a navázala tak na odborovou organizaci na záchrance, která svoji stávkovou pohotovost ukončila k 1. lednu.

Důvodem stávkové potovosti, kterou odborová organizace zahájila již 28. 7. 2016, bylo opakované porušování zákoníku práce i kolektivní smlouvy, chybná personální politika, léta neřešené problémy odchodu lékařů a dalšího personálu z organizace kvůli špatným pracovním podmínkám a další problémy.

Odborovou organizaci při jednáních s vedením záchranky i s představiteli kraje, který je jejím zřizovatelem, podporovalo vedení odborového svazu, k nápravě problémů to však nevedlo.

Proto 8. února 2017 na podporu jihomoravských kolegů vstoupil do stávkové pohotovosti celý odborový svaz.

Jednání s vedením záchranky, s krajem i se zastupiteli pokračovala, ale problémy, na něž odboráři upozorňovali, dál přetrvávaly.

Kraj investoval do zprostředkovatele a poté i do rozsáhlého šetření expertní společností a jejich zprávy existenci problémů potvrdily. Ani to však nevedlo ke změně chování ředitele záchranky Milana Klusáka a k odstraňování problémů.

Ke konci roku odešel ředitel záchranky do důchodu a po výběrovém řízení se od 1. ledna 2019 novou ředitelkou stala dosavadní náměstkyně pro zdravotní péči Hana Albrechtová.

Odborová organizace i celý odborový svaz věří, že dojde ke zklidnění situace a k postupné nápravě měsíce se hromadících problémů. Od nové ředitelky očekávají seriózní jednání, nabízejí svoji spolupráci a doufají, že se podaří získat zpět ty zaměstnance, kteří kvůli předcházejícímu řediteli odešli.

Podobné články

Aktuality 13. 11. 2023 / 11:13

Kolektivní vyjednávání v Krajské zdravotní začalo 30. října

V Krajské zdravotní, a. s., začalo 30. října kolektivní vyjednání. Zúčastnili se zástupci všech odborových organizací OSZSP ČR nemocnic Krajské zdravotní.

Aktuality 19. 10. 2023 / 14:23

Odboráři z FN Plzeň společně vyrazili do Safari Parku

Rok se s rokem sešel a naše odborová organizace opět uspořádala akci pro své členy a jejich ratolesti. Tentokráte do Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem.

Aktuality 15. 9. 2023 / 9:27

V Krajské zdravotní o opatřeních týkajících se více zaměstnanců

Ve všech kolektivních smlouvách mají odbory a zaměstnavatelé sjednán postup pro případ opatření zaměstnavatele, která se týkají většího počtu zaměstnanců.

Načíst další
 
Napište nám