Odmítáme zhoršení kvality zdravotní péče, znělo na ostravské demonstraci

Na dvě stě účastníků se v pondělí 26. března 2012 sešlo na ostravském Kuřím rynku na happeningu pořádaném Odborovým svazem zdravotnictví a sociální péče ČR spolu s občanskou iniciativou ProAlt. Akci podpořily i další odborové svazy, především dopraváci, horníci, hutníci a další kováci, a také zástupci dalších občanských iniciativ, například Holešovické výzvy.

Hlavním tématem protestu byly chystané změny ve zdravotnictví, které přinesou zhoršení kvality a dostupnosti zdravotní péče. Organizátoři kritizovali především návrh nařízení vlády, který stanoví plánovaná pravidla pro místní a časovou dostupnost zdravotní péče. Ta umožní rušení nemocničních oddělení i celých nemocnic a připustí, že praktické lékaře, gynekology a zubaře bude moci pojišťovna lidem zajistit až ve vzdálenosti 40 minut jízdy autem, což může učinit i tuto základní zdravotní péči pro mnohé občany nedostupnou.

Ostravská akce byla vzkazem politikům, že i v Moravskoslezském kraji žijí lidé, kterým vládní asociální reformy vadí. Byla také podporou pro pražskou demonstraci, která následovala druhý den.

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

V pondělí 27. listopadu se členové Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v maximální možné míře zapojili do Dne protestů.

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při protestu 27. listopadu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám