OS požaduje zvýšení mzdových indexů v sazebníku výkonů

Kvůli Seznamu zdravotních výkonů s bodovými hodnotami (sazebník výkonů) se ve středu 9. července na Ministerstvu zdravotnictví sešli sociální partneři.

Za Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR se jednání zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

Sazebník výkonů je pro odborový svaz velmi důležitý. OS požaduje jeho novelu, nebo případně jiný způsob úhrad zdravotní péče.

Předsedkyně Žitníková na jednání upozornila, že část sazebníku, která se týká mzdových indexů, se naposled zvyšovala v roce 2006, a to jen lékařům. Cena práce nelékařů odpovídá ceně práce z poloviny devadesátých let!