OS vítá rozhodnutí Ústavního soudu, že úhradová vyhláška je protiústavní

Ústavní soud 30. října rozhodl, že letošní úhradová vyhláška je protiústavní. Zůstává však dál v platnosti, a to i pro příští rok. Ústavní soud se obává, že by její zrušení destabilizovalo zdravotnictví a ohrozilo pacienty. Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR verdikt Ústavního soudu vítá, upozorňuje však, že kritická situace v nemocnicích se zhoršuje každým dnem, což dopadá jak na zaměstnance, tak i na pacienty a kvalitu poskytované péče. Proto je odborový svaz stále ve stávkové pohotovosti.

Zprávu ČTK o rozhodnutí Ústavního soudu viz na: http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/uhradova-vyhlaska-je-podle-us-protiustavni-zatim-ale-bude-platit/1001795

Podobné články

Aktuality 8. 12. 2023 / 15:34

Co udělal OS pro sestry a další zaměstnance?

V souvislosti s aktuálním děním se objevují nejrůznější diskuse a komentáře o roli Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR.

Aktuality 8. 12. 2023 / 15:14

Dohoda zvyšující platy a mzdy zaměstnanců nemocnic byla podepsána

V pátek 8. prosince 2023 byla podepsána dohoda, která zajistí zvýšení platů a mezd zaměstnancům nemocnic a ukončila protest lékařů, kteří vypověděli další práci přesčas.

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

V pondělí 27. listopadu se členové Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v maximální možné míře zapojili do Dne protestů.

Načíst další
 
Napište nám