Petice proti odchodu do důchodu v 68 letech byla předána poslancům

Ve středu 31. května byla předsedovi petičního výboru Poslanecké sněmovny Tomio Okamurovi předána „Petice proti odchodu do důchodu v 68 letech a za dřívější odchod do důchodu zaměstnanců v náročných profesích“ organizovaná Českomoravskou konfederací odborových svazů. Pod peticí se podařilo shromáždit téměř 82 tisíc podpisů.

V úterý 6. června se v Poslanecké sněmovně k této petici konalo veřejné slyšení. Se zástupci petentů se sešli členové petičního výboru a vyslechli si argumenty odborářů, proč odmítají „nekonečný“ věk odchodu do důchodu a proč chtějí dřívější odchody do důchodu pro zaměstnance v náročných profesích. S podrobnými argumenty odborů se můžete seznámit v prezentaci místopředsedy ČMKOS Víta Samka, kterou najdete níže jako soubor ke stažení.

Všem vám moc děkujeme za pomoc a podporu.

Foto Jana Hnyková a ČMKOS

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 29. 9. 2023 / 20:03

Odboráři z celého světa se sešli v červnu v Ženevě

Ve dnech 29. a 30. června 2023 v Ženevě jednal výkonný výbor celosvětové odborové Internacionály veřejných služeb (PSI). Pro účastníky, kteří se nemohli být přítomni, bylo zajištěno on-line připojení.

Aktuality 26. 9. 2023 / 14:14

Všechno má souvislosti a důsledky

Před pár lety jsem si na jedné konferenci vyslechla názor renomované psycholožky, že normální je chaos.

Aktuality 25. 9. 2023 / 14:26

Šekem mzdu ani plat nenahradíš!

Jeden zaměstnavatel se rozhodl, že nebude mzdu v hotovosti vyplácet. A když nemá zaměstnanec účet, nebo mu ho nechce sdělit, tak mu dá šek.

Načíst další
 
Napište nám