Petice proti vyhazovu z práce bez udání důvodu

Vláda dostala doporučení od svých „odborníků“, jak zpružnit český trh práce. Neoliberální ekonomové ohánějící se demokracií nás chtějí vrátit víc než o sto let zpátky. Doporučují uzákonit výpověď bez udání důvodů. Co to znamená?

Šéf se špatně vyspí a ty mu přijdeš do rány jako první. Půjdeš. Máš jiný názor? Půjdeš. Nelíbí se ti, že se k tobě chová jako k onuci, a ozval ses? Půjdeš. Příkladů jsou tisíce a tvrzení, že „lempla“ nelze v současné době propustit, je zcela mimo.

Výpověď bez udání důvodu je útokem na jednu ze základních jistot. Ten, kdo je závislý ekonomicky, ten se nebude bránit ničemu a přijme jakékoliv podmínky.

A to nemůžeme dovolit a musíme se společně ozvat. Jak?

Zatím aspoň podpisem Petice, kterou najdete níže jako soubor ke stažení. Níže najdete také plakáty k petici.

Informace najdete také na stránkách https://petice.cmkos.cz/

Elektronickou verzi petice najdete na tomto odkazu: https://gov.cz/e-petice/614-petice-proti-propousteni-bez-udani-duvodu

Šiřte, prosím, tuto petici a přiložené letáky mezi svými kolegy, rodinami i přáteli. Nechávejte petici podepisovat přímo, dávejte ji na sociální sítě, šiřte její elektronickou verzi.

Každý hlas se počítá a váš podpis dá vládě jasně najevo, že s takovým návrhem nesouhlasíte.

Podepsané petiční archy posílejte do 14. 4. 2024 na adresu: ČMKOS, Politických vězňů 1419/11, 110 00 Praha 1. Na obálku napište slovo PETICE.

Všem vám předem děkujeme za sounáležitost, podporu a vyjádření názoru.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 16. 5. 2024 / 22:34

Už zase se odebírají hygienikům kompetence!

Novelu zákona o návykových látkách připravila skupinou poslanců s představou nutné ochrany dětí. To lze pochopit, ale nelze pochopit a souhlasit s tím, že se opět řeší odebrání kompetencí hygienické službě.

Aktuality 16. 5. 2024 / 21:52

Výpověď bez udání důvodu je naprosto NEPŘIJATELNÁ!

Příští týden se bude v Poslanecké sněmovně projednávat euronovela zákoníku práce.

Aktuality 16. 5. 2024 / 17:15

Ve světle událostí, které se odehrály 15. května na Slovensku, a se zřetelem k rozjitřené situaci v České republice se ČMKOS rozhodla přispět k uklidnění situace tím, že ruší demonstraci svolanou na 21. května 2024.

Načíst další
 
Napište nám